3 utas hangfal bekötése hangváltó nélkül? Kiváltása kondikkal?

Figyelt kérdés

Hangfalépítésbe kezdtem, megvásároltam a hangszórókat,ami minden erre a "projektre" szánt pénzemet elvitte. Már a ládaépítésnél tartok, de hangváltóra mostanság nem "fussa".:) Olvasgattam a neten, h különböző kondikat "sorbakötözgetünk", s ideiglenesen jó. Nem vagyok műszaki ember, úgyhogy csak lassan mondjátok!:)Nem kell profi megoldás, bár tudom, h így nem is lehet, csak annyit szeretnék, h ne csapjam szét a közepet, magasat, s aránylag jól is szóljon. Később természetesen lesz benne váltó, de egy hét múlva élesben kellenének a hangfalak.

A rendszer 8 ohm-os. 250 W mély, 100 W közép, 100 W magas

"Minden megoldás érdekel!":D


2011. jan. 18. 18:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Milyen mély, milyen közép, milyen magas. Piezo magas pl teljesen más kategória mint a dóm magas.

Az erősítőt nem szabad erősen kapacitív terhelésnek kitenni. Ilyenek a piezo-magassugárzók. A piezo sugárzók bármelyik erősítőt oszcillációra kényszeríthetik, ha nem stabil 20kHz felett. A piezo sugárzókkal tipikusan egy kondenzátort szoktak sorbakötni, hogy tompítsák, ezt érdemes kicserélni mondjuk egy 47 Ω 5W ellenállásra, hasonló tompítást végez, de cserébe így már eléggé rezisztív terhelésünk van. Normál rezisztív, vagy induktív terheléssel nincs probléma.

2011. jan. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A "rezisztív, vagy induktív" dologról f*ngom nincs!:) A magas az tényleg piezo. Most néztem meg a neten.:D Egyébként a hangszórókat egy hozzáértő ajánlotta, én csak az asztalosmunkához értek. Viszont szép lesz a hangfalpárom!:) De komolyra fordítva a szót, szeretném ha szépen is szólna. Tudom, h hangváltó nélkül nem nagyon lehetséges, de mégis ideiglenesként szerin/ted/tetek, hogyan kössem be? Eddig oké, a magashoz kötök kondit/milyet?/. És a közép?
2011. jan. 18. 18:52
 3/16 A kérdező kommentje:
Mindjárt írok adatokat a magasról és a középről. A mélyről nem tudok, mert az kint van a garázsban, és szakad az eső:D De gondolom arról nem is kell, mert az direkt megy az erősítőre. Bár lehet, h most nagy baromságot mondtam!:)
2011. jan. 18. 19:01
 4/16 anonim ***** válasza:
46%

Pont most írtam, hogy a magasakhoz 47 Ω 5W ellenállás kell nem kondi ha piezo :) Elvileg szebben is fog szólni, és nem nyírja ki az erősítőd.

Középhez és mélyhez még nem kellett soha ilyet csinálnom nem néztem utána, csak ennyiben tudtam sajnos segíteni. De kérdezd meg egy hifis fórumba, az a biztos

2011. jan. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Bocsi, leírtad a magashoz a kondit, vagyis ellenállást. Szóval az adatok:

Magas: 150/300W, 2000-20000Hz 4, és 8 ohmos rendszerhez is jó a gyártó szerint.


Közép: 100W, 50-10000Hz, 8 ohm


Tehát akkor hogyan is csináljam?

2011. jan. 18. 19:06
 6/16 A kérdező kommentje:
Már próbáltam fórumokban, de "lehülyéztek". Nem értek hozzá, vegyek hangváltót, stb. Igazuk van, tényleg nem értek hozzá, és most váltóra sincs "kavics", de azért kulturáltabban is megnyilvánulhattak volna.:D Ezért gondoltam, h itt megkérdezem. Valaki? 5let?
2011. jan. 18. 19:11
 7/16 anonim ***** válasza:
Lehet nem véletlen mondták. Főleg ha az éles azt jelenti meghajtod valahol. Vagy a hangszóróid mennek el egy rossz kondi vagy rossz méretezés miatt nagyobb terhelésen, vagy az erősítőd. Akkor még ennyi kavics sem lesz.
2011. jan. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én ezt értem. Van esély rá, h kinyírom a hangszórókat. Vállalom a kockázatot.:) De valaki tud ilyen kondis megoldást? A magasra már kaptam választ egy kedves Hozzászólótól, de a középpel mit kezdjek???? Vagy esetleg egy egyszerű "hangváltó házilag"? Bár tudom, h erre kicsi az esély.:D
2011. jan. 18. 19:29
 9/16 aulac ***** válasza:

Sajnos nincs egyszerű megoldás.

Ha lenne, nem kérnének annyi pénzt a gyári hangfalakra.

Sok számítás, próba, számítás, próba kell.

Lehetne tanácsot adni, de minek?

Vagy agyonvered a magas sugárzót azonnal(a mély hangszórók strapabíróbbak), vagy kibírhatatlan hangja lesz.

Ezért ajánlom, inkább várj egy kicsit és gyűjtsél.

2011. jan. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Még egy kérdésben kérném a segítségeteket. Kaptam ma ajándékba egy pár kétutas hangváltót. Dilemma van.:) a.)Vagy nem kötöm be a közepet, még nem szerzek 3 utas váltót, és úgy használom.

b.) Lehet, hogy hülyeséget mondok, de olyan lehetséges, hogy a hangváltót rákötöm a magasra, és a középre, a mély pedig megy rájuk direktbe???? Ez működőképes alternatíva? Ha nem, akkor marad az "a" egyenlőre.

2011. jan. 20. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!