3 utas hangfal bekötése hangváltó nélkül? Kiváltása kondikkal?

Figyelt kérdés

Hangfalépítésbe kezdtem, megvásároltam a hangszórókat,ami minden erre a "projektre" szánt pénzemet elvitte. Már a ládaépítésnél tartok, de hangváltóra mostanság nem "fussa".:) Olvasgattam a neten, h különböző kondikat "sorbakötözgetünk", s ideiglenesen jó. Nem vagyok műszaki ember, úgyhogy csak lassan mondjátok!:)Nem kell profi megoldás, bár tudom, h így nem is lehet, csak annyit szeretnék, h ne csapjam szét a közepet, magasat, s aránylag jól is szóljon. Később természetesen lesz benne váltó, de egy hét múlva élesben kellenének a hangfalak.

A rendszer 8 ohm-os. 250 W mély, 100 W közép, 100 W magas

"Minden megoldás érdekel!":D


2011. jan. 18. 18:39
1 2
 11/16 aulac ***** válasza:

Igen. Ez működőképes alternatíva.

Csak arra ügyelj, hogy nem mindegy hány ohmos a hangszóró és a hangváltó hány ohmoshoz való.

Egyezniük kell.

2011. jan. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Ok. Köszönöm! Mindjárt meg is nézem.
2011. jan. 20. 17:13
 13/16 A kérdező kommentje:

Nos ez egy f*ngom sincs hány ohmos mnc hangváltó. Burkolt cucc, lepattintottam a tetejét, de nem lettem okosabb. Még a gógli barátom sem tudta megmondani.:) De elvileg 8 ohm-os-nak kell lennie, mivel a srác, kitől kaptam azt mondta. Bár ez nem garancia.:)

Vezessük már le lécci a képletet:)! Ilyenek vannak rá írva: woofer +-, gondolom ezt kötöm a középre. Tweeter +-, ez a magasra. a másik végén input+-,ezt kötöm a mélyre, és úgy megy az erőlködőbe? Még egy kérdés: Ha esetleg mégsem 8 ohm-os, akkor azt valamilyen módon észreveszem, meghallom? Kárt tud okozni?

2011. jan. 20. 17:32
 14/16 anonim ***** válasza:

woofer=mély tweeter=magas input=bemenet

be ne kösd ahogy leírtad mert az végképp ko lesz

2011. jan. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 B-Boy Tr1ck2g válasza:
Ha minőséget szeretnél akkor ezeket a bolti "univerzális" hangváltókat felejtsd el. Neked kell hangváltót építeni és ehez sajnos kutakodni kell mit és hogyan. Ideiglenes megoldásnak jó a magas elé kondi vagy ellenállás. A legjobb megoldás ami a legdrágább és legjobb minőséget adja az hogyha szerzel egy aktív hangváltót és legalább 2 erősítőt igy külön erölködőkről megy a magas es a mély része a hangfalnak. (Bi-amping vagy multi-amping)
2015. máj. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Siker?
2023. jún. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!