Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » HANGFAL PROBLÉMÁK!? SÜRGŐS!

Unknown man kérdése:

HANGFAL PROBLÉMÁK!? SÜRGŐS!

Figyelt kérdés

Üdv


Tehát a problémám a következő: a hangfalaimba folyamatosan tönkre mennek a magassugárzók. Egy pár, darabonként 290 Wattos hangfalról lenne szó, ami először " eredetileg " benne volt Sony 6 ohmos magassugárzók mentek tönkre. Múlthéten kedden vettem M.N.C 8 ohmos 75 / 150 Wattos magassugárzót és kötöttem elé egy kondenzátort a + pontra ( C219 - 2,2 K, 250V - ), nos ez az M.N.C magassugárzó vasárnapra meghalt. :S Én nem egészen értem hogy mi lehet a probléma . . . 2 különböző erősítőn mentek tönkre, effektív ezt a lehetőséget kizártam. Nem teljesen értek ezekhez a dolgokhoz de nekem többen is azt tanácsolták hogy vegyek bele 2 utas hangváltót és nagyobb teljesítményű magassugárzót.

Valahonnan netről akarok rendelni, talán úgy olcsóbban megúszom . . , viszont azt sem tudom hogy melyik oldalakról érdemes vásárolni és hogy milyen márkájú cuccokat.

Ha valaki aki ért is hozzá és tudna linkelni esetleg ellátna hasznos tanácsokkal vagy megbízható webáruházzal annak nagyon örülnék! még annyit hogy SAL márkájú alkatrészeket nem akarok venni mert rengeteg embertől hallottam hogy megbízhatatlan amiket gyártanak / árulnak.


Ami benne maradt " eredetileg " mélynyomó:


->


SAL SBX 3040 SUBWOOFER 8 ohm 350 / 250 W ( 30 cm )



És amiket én most kinéztem:



Magassugárzó


->


M.N.C Dome 1 3 / 4" 150 / 300 W, 8ohm

Mágnes: 18 oz

Érzékenység: 105dB


Link -> [link]



Továbbá foggalmam sincs hogy milyen hangváltó kell ?! de itt link amiket ezen az oldalon árulnak


->


[link]



/ Nah a kérdésem akkor konkrétan az lenne hogy milyen hangváltót és magassugárzót vegyek ?? a mélynyomó mellé ?! előre is köszönöm a válaszokat!! / :)


2011. febr. 2. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Mnc gyárt akkora trágyahalmokat főleg a jóárasítottak, hogy jobb elfelejteni. Ha valamit a nagy márkák közül kinézel nagyon mellényúlni nem fogsz, arra figyelj, minden passzoljon a rendszeredbe. A kondenzátor méretét sem lehet megmondani, de sokan esküdöznek az ellenállásokra kondi helyett, állítólag a rendszered és a magassugárzót is kíméli. Olvass utána. Ez egy végtelen móka, készülj fel ha nem akars döglődőset mint ami most volt zsebbenyúlós lesz.
2011. febr. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja és ha kinézel valamit használd a argep.hu és társait
2011. febr. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

okés, köszi szépen a segítséget! igazából fogalmam sincs hogy mit vegyek a mélynyomó mellé, annyit tudok hogy akkor a legjobb ha az Ohmok megegyeznek tehát 8 ohmos mélynyomó mellé 8 ohmos magassugárzót kell kötni .:)


viszont most te is mást mondtál, ezt az ellenállásosat még nemhallottam

köszöntem !

2011. febr. 2. 21:07
 4/7 A kérdező kommentje:
amúgy most egyáltalán nincs a hangfalban hangváltó ( elfelejtettem odaírni ) de ha most veszek bele akkor kondenzátort már nem kell rákötni, nem??
2011. febr. 2. 21:09
 5/7 A kérdező kommentje:

[link]


Visaton / Monacor ez a két márka aminél vannak árak, feltételezem h megbízható termékek

2011. febr. 2. 22:36
 6/7 aulac ***** válasza:

Szia.

Az a baj, hogy a mély hangszóró csak 2000Hz-ig visz, a magas meg 4000Hz-től felfelé.

Középső sávban -2000-4000Hz között- meg egy hatalmas lyuk tátong. Pont ott ahol a beszéd és a középhangoknak kell(ene) szólnia.

Vagy vegyél egy 8ohmos középsugárzót bele, és egy 8ohmos dome sugárzót a magasnak, plusz 3 utas hangváltót, aminek a keresztezési frekvenciája 2000; 4000Hz. Ha bele lehet rakni az előlapba. Asztalos munka!

Vagy vegyél egy széles sávú 8ohmos középsugárzót kétutas hangváltóval, aminek a keresztezési frekvenciája 2000Hz.

2011. febr. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
tisztelt aulac ! köszönöm a segítséget, én is gondolkoztam rajta h lehet középsugárzó is kellene . . . nagyon kösz a választ !
2011. febr. 7. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!