Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan kell összekötni ezt a...

Hogyan kell összekötni ezt a házimozit úgy? (lent)

Figyelt kérdés

orion HT800A

hogyan kell összekötni a úgy a ps2 vel / TV vel hogy ha a ps2 n játszok akkor a hang a házimozin szoljon



2011. febr. 20. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:

A tévének ehhez nincs köze, ha hangról van szó :)

Erősítőbe megy be a PS2 hangja, a tévébe meg a képe.

2011. febr. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de hogyan dugjam be a dvd jébe az audió csatlakozót vagí mit?
2011. febr. 23. 15:29
 3/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok:


Hát figyelj, milyen csatlakozók vannak az erősítődön, a tévéden és a PS2-n? Nyilván csak abból lehet főzni, amid van.

Alapesetben is minimum van egy analóg sztereó ki- és bemenet az erősítődön, meg a PS2-n, ezek általában RCA-k (fehér és piros a színűk, L és R a jelük). Na, hát ezen keresztül jöjjön ki a hang a PS2-ből és menjen be a z erősítőbe, és akkor már minimum sztereóban hallani fogod a hangot.

Ha van digitális COAX, vagy optikai csatlakozó az erősítőn és a PS2-n, akkor használd azt, és így akár 5.1-et is tudsz hallani.


Ami a képet illeti, a PS2-ből ki tudsz jönni kompozit, vagy komponens csatlakozással, s-videóval, talán még scart-tal is, vagy esetleg hdmi-vel, már ha az van a ps2-n.


A logika: kép a képbe, hang a hangba, kimenet a bemenetbe.

2011. febr. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

dudostam mindent ide oda oda ide de csak annyit értem el h halkabb lett az egészXD

de itt 1 link [link]

ilyen a DVD je hátulja

a tv-n meg van 2 fajta bemenet, 1 olyan amibe külön kell bedugni a pirosat,sárgát,fehéret

a másikmeg hosszúkás nem tom a nevét:S

2011. febr. 24. 14:07
 5/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:


A tévé bemenetei hátul az audio és a scart. Utóbbi a "hosszúkás", és az egy egyesített analóg audió-videó csatlakozó. Sajna, ez is csak sztereó, vagyis max. 2 csatornás.


Viszont ahogy látom a fotón, ez nem is sima dvd-lejátszó, hanem házimozi, vagyis erősítő is van a gépben, mert látom a hangcsatlakozók csíptetőit. A felállás ebben az esetben sem változik: a PS2 hangkimenetét kell az cucc hátulján valamelyik hangbemenetbe dugni, és az erősítőn át fogod hallani a hangját.


A PS-hez kell lennie egy ilyen, vagy ehhez hasonló madzagnak:

[link]


A piros és fehér a hang, a sárga a kép. Az erősítő ugyanilyen színű dugóiba csatlakoztasd, de ügyelj arra, hogy audio IN és video IN-be dugjad be őket.

2011. febr. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

ilyet te még nem láttál sehogyan nem jó

bedugtam mindent mindenhova de nem jó

2011. febr. 25. 14:22
 7/10 anonim ***** válasza:
Jónak kell lenni, vagy valamit nem jól csináltál. Na meg persze az sem árt, ha az erősítőn is kiválasztod a megfelelő üzemmódot :)
2011. febr. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
milyen üzemmódot kellene rajta kiválasztani?
2011. febr. 26. 10:58
 9/10 anonim ***** válasza:

Látom, nem értesz hozzá. Az egyik erősítő bemenetre, dugd be a ps2 kimenetét, és nézd meg, hogy mi van a bemenetre írva. Találsz elől egy olyan nyomógombot, amire ugyanaz az van felírva. Ha benyomod, szólnia kell.

Aztán bedugod a tv kimenetét az erősítő egy másik bemenetére, és nézd meg, hogy mi van ráírva. Elől találsz egy nyomógombot, amire ugyanaz van ráírva, mint ahová a tv-t bedugtad. Megnyomod elől, és akkor szólnia kell.

Van mégegy megoldás, letekered a hangerőt annyira, hogy éppenhogy halljál valamit.(!) Bedugsz egy kábelt az erősítő egyik bemenetére, és az ujjaddal hozzáérsz a középső érintkezőhőz, (A melegponthoz, feltéve, ha RCA csatlakozók.) és búgnia kell, akkor jó a kábeled. Dugd be a készülékedbe, és ha nem megy vele, a készülékedben van a hiba. (lehet, hogy benne állítani kell valamit, mert van olyan, hogy le lehet kapcsolni a kimenetet. Nekem ilyen a Panasonic videóm.)De mindenképp vedd le a hangerőt, mert ha elfelejted, repülhetnek a hangfalaid!!!

2011. márc. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, és uganezt csináld meg mégegyszer, a másik készülékednél.
2011. márc. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!