Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hifi-hangfal építés: belső...

Hifi-hangfal építés: belső rezgéscsillapítás olcsóbban?

Figyelt kérdés
Nem egy high-end hangfalat akarok, csak szolíd kis olcsó cuccost:) [link] ezt a szivacsot írja a leírás (belső oldal és hátlapra), de ezzel a szivaccsal kb 6000 ft lenne a 2 hangfal szigetelése. Tudtok valami olcsóbb megoldást ajánlani? ***** itt a 21. oldalon van a hangfal amit meg akarok csinálni.

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. febr. 22. 18:25
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni hogy reflex doboz, bár aki megnézi a linken látja.
2011. febr. 22. 18:29
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezt a kúpos szivacsot használd csak a középsugárzó felső üregében, mivel ez az állóhullámok kioltására tökéletes. Mélysugárzó mögötti légtérbe használj üveggyapotot vagy kőzetgyapotot, az még jobb is és olcsóbb. AMúgy kúpus szivacsból is kb 400ft egy tábla, hogy lenne a két dobozba 6ezer ha csak hátlapra kéne a leírás szerint?
2011. febr. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
900 ft egy 30x60as tábla, ebből kicsit több mint 3-3 kell. bár lehet hogy máshol olcsóbb a szivacs. viszont üveggyapotunk van itthon, azt hogy tudom a belsejére rögzíteni?
2011. febr. 23. 19:23
 4/9 A kérdező kommentje:
és a 2 oldallapra is kell.
2011. febr. 23. 19:25
 5/9 anonim ***** válasza:
Bekened a dobozt belülről PALMA TEX-el, majd üveggyapot, belenyomod (kesztyűbe mert szúr), és hagyod megszáradni.
2011. febr. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2011. febr. 24. 15:13
 7/9 anonim válasza:
Mivel bass reflexről beszélünk, ezért nyilván van rajta subcső , vagy minek is hivják, szóval ami löki ki a levegőt ezáltal mélyiti a hangzást. Ezzel kapcsolatban a kérdésem, az üveggyapot porja ott nem száll ki? Nem valami kellemes mikor belélegzed.
2012. márc. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ha üveggyapottal béleled megbánod, mert a basszus kitolja az összes port amitől szúrnifog, és viszketsz tőle.(tapasztalat)
2012. jún. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 énmegjuli válasza:

Személyszerint én sima 3cm-s habszivaccsot ragasztottam az oldal-elő és hátlapra belülről.Egyszerű Bordűrcsík-ragasztóval ami bivajkemény mivel lejárt a szavatossága.

Ügyelj arra hogy legyen benne légtér,szabad utat hagyva a levegőnek hogy kimehessen a Bassreflex-csövön.

2013. dec. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!