Mini dv-s sony hundycam kamerát hogy kell géppel szinkronizálni?

Figyelt kérdés

Kéne egy program vagy valami amivel működne mer hiába veszek fel valamit ha nem tudom digitalizálni.Pontos típus DCR-HC23

Ja és mini usb vel már bedugtam gépbe de nem tud vele mit kezdeni win7-et használok.


2011. febr. 23. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt: [link]


Másrészt ha a felvételt akarod bedigizni a gépbe, akkor ahhoz nem kell szinkronizálni, hanem pl. FireWire-ön keresztül csatlakoztasd a géphez, és egy videószerkesztő program tutira fel fogja ismerni a gépedet. A FireWire leánykori nevén amúgy az i.LINK (DV) kimenet, ami ezen a kamerán éppenséggel van. Ez egy digitális csatlakozó, amin kép-hang, digitális adatok jönnek-mennek a kamera és más eszközök között. Ha a számítógépeden nincs i.Link-csatlakozó, akkor vegyél egy FireWire-kártyát és egy kábelt. Driver, külön program nem szükséges hozzá.

2011. febr. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ha nem szeretnék venni még alkatrészt a gépembe nem lehetne az usb-vel megoldani akkor minek van rajta?
2011. febr. 25. 16:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy firewire-kártya párszáz forintba kerül, nem ebbe fogsz tönkremenni szerintem.

Az USB meg más miatt van, de annak az adatsebessége lassú a digitális átjátszáshoz, ugyanis a DV-nél nem csak simán bemásolod a szalagon lévő anyagot, hanem valósidőben bejátszod. Ez a szalagos rögzítés egyik nagy hátránya.

Az USB-n keresztül - gondolom - firmware-t lehet frissíteni, meg esetleg fotókat lementeni, stb.

2011. febr. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
progléma azóta megoldódott usb-n keresztül is működik windows movi markerrel igaz valósidőben tudja csak rögzíteni ,de hát hogy máshogy hisz szalagon van akkor a firewire is csak valósidőbe tudná
2011. febr. 25. 22:57
 5/6 A kérdező kommentje:
persze lehet tévedek
2011. febr. 25. 22:58
 6/6 anonim ***** válasza:

USB-vel is megy? Én csak Firewire-vel csináltam eddig...

Szalagos rögzítés csak valósidőben megy, ott nem lehet mást csinálni. Még a profi videótechnikában is realtime a szalagos bejátszás.

2011. febr. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!