Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » LCD televízió képe mitől...

LCD televízió képe mitől ilyen szemcsés? Sima kábeltv van megrendelve a upc-től, emiatt ilyen borzalmas a kép, mert sokkal roszabb mint a régi sima TV-n:S Ha pl DVD-n fogok filmet nézni élvezhetőbb lessz a minősége?

Figyelt kérdés
2009. febr. 17. 14:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%
A szemcse a képben valami olyasmi, mint a zaj a zenében. Ha nem a TVd a hibás, akkor a DVD olyan lesz mint a tükör. Ha mégsem akkor irány a hely ahonnan vetted és cserét/javítást kérsz.
2009. febr. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
26%

Azért , mert a tv adás kisebb felbontással érkezik, mint az LCD képernyő felbontása. amíg nem váltasz digitális szolgáltatásra, a tv adás ilyen marad.

Filmeknél is csak az eredeti dvd lesz éles, az írott dvd látványra jobb lesz ugyan a tv adás, de annak is kisebb a felbontása, mint az LCD nek, és nem lesz tökéletes

2009. febr. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
35%
..jobb lesz ugyan a tv adásNÁL..
2009. febr. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm, erre voltam kiváncsi, h ugye nem a tv hiábja-e
2009. febr. 17. 16:20
 5/23 anonim ***** válasza:
75%

kockáknak szerinten semmi esetre nem szabadna látszaniuk, a tévének el kellene tudni simitani a felbontásbeli különbségeket. Ha meg a simitás nem megy jól, akkor vibrálnia kellene a képnek (nem egész számú többszöröse tv és az lcd felbontása).

én arra tippelek, hogy a kábellel van a gond.

2009. febr. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Az a nagyokos aki a második választ lepontozta, ugyan indokolná meg, mi nem igaz belőle, nagyon kíváncsi lennék rá!!
2009. febr. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
A kábellal nemlehet vbaj, mert azt írta a kérdező, hogy a régi hagyományos tv-n nem volt gond! Vagyis a második válasz a helyes. Az analóg tv adás LCD-n mindíg kása egy kicsit, még ha simít is rajta!!
2009. febr. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

TV adás képe az LCD TV-n: Sokan panaszkodnak új LCD TV-jük esetén arra, hogy a hagyományos TV adások képe bizony meglehetősen kiábrándító. Az egyik gond a nagyobb képátló, sokan a viszonylag kisebb méretű CRT-kről térnek át a nagy képátlójú LCD TV-kre, és azonos távolságból nézve a nagyobb képátlóból következően jobban kiütközik a kis felbontású adás minősége. A másik fő probléma az analóg forrásból (TV antenna, analóg KábelTV) származó adás jelének gyengesége vagy éppen túl erős mivolta, ami miatt a kép kásás, zavaros lesz. Ezt sokszor egy hagyományos CRT TV még elfedte, ám itt látványosan előjöhet. Megoldás a digitális adás (legyen antennával fogott, kábelTV-ről vagy műholdról jövő), aminél persze ott van az a jelenség, hogy a kis sávszélességre letömörített adók blokkosodhatnak.


szaki

2009. febr. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
51%

Na , akkor okostojások! Máris mondom, lehet lepontozni!

Szval mert SZAR!!!! Az egész technológia, ugy ahogy van...

Na, kezdem az elejétől: ELŐSZÖR IS TV SZERELŐ VAGYOK, TEHÁT ISMEREM A DORGÉST, ÉS ÉRTEK IS HOZZÁ!Először is az átló: egy nagy át.aszás! Számold ki, egy 16/9-es átmérő, semmivel sem nagyobb mint egy 55cm-es 4/3-as képernyő. Csak szélességben. De ki néz állandóan 16/9-es filmet, műsort? Senki! A másik : olvass utána! Az lcd gyors mozgás átvitelére alkalmatlan. De a plazma sem kivétel: nincs benne fekete!Aki az ellenkezőjét állitja:hazudik! Ja, és zabálják az áramot!!! Nézd meg a teljesitményfelvételét bármelyik sz.nak!!!Hidd el, láttam már belőlük /sajnos!!!/ eleget.... Jó képet még eggyiken sem!!!

Tehát barátom: TE jól bevásároltál!!!! Én inkább favorizálok 1 projektoros tv-t, vagy egy projektort...

Kiváncsian várom véleményedet!!! Ismétlem: Ezek saját tapasztalatok, amitz az internet is megerősit. Olvass utána!!! Sok sikert!!!!

2009. febr. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
53%
Te szerelő barátom még valószínűleg akkor kaptad a szakmunkásvizsgát, amikor a moha és páfrány ment fekete-fehér tévéken..!Nem ártana egy kis továbbképzés..
2009. febr. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!