Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem 1080p megy a playsta...

Miért nem 1080p megy a playstation3?

Figyelt kérdés
Most vettünk egy FULL HDs tv-t és elsőnek át is állította magát fullra, de amikor a játékot indítom átvált 720p-re:S maga a játék pedig támogatja az 1080p-t:S miért van ez?
2011. márc. 19. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:

A játékokat nem 1080pben rendereli, csak felskálázza a gép erre a felbontásra.


Igazából csak ráírják, hogy 1080p-t is támogat, de 720p maga a kép.

Régebben még skálázták, de manapság már inkább úgy hagyják aztán a TV majd megcsinálja, legalábbis nekem is így van a gép.

2011. márc. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A ps3 is támogatja? Mivel kötötted össze a gépet a tv-vel? HDMI kábellel? Milyen hosszú a kábel? Nekem a sz.gép 20m-es kábellel volt összekötve korábban a tv-vel, és nem tudta ezt a felbontást kezelni.
2011. márc. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: hát nem tudom de mikor a gép elindul a tv kiirja h 1080p mikor a játékot(Killzone 3 ) levált 720-ra:S pedig a játék támogatja a 1080p-t


2.válaszoló: igen HDMI-vel van összekötve(1,5 m) de ez lényegtelen sz.tem h milyen hosszúságú.

2011. márc. 19. 15:50
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok:


A killzone 3 720pben fut, csak feltudja skálázni 1080pre ezért van ráírva, de attól az még 720p marad.


[link]


Ezt találtam erről.

2011. márc. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták, Killzone (2 és 3 is) 720p-s.

A doboz hátuljára is csak az van írva.

2011. márc. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


PS3-mon a játékok nagy része natív 720p-ben megy.


Na most van olyan eset, mikor a dobozra csak 720p van ráírva (pl: Killzone 2, Uncharted 2, Dead Space, Mirror's Edge,Unreal Tournament 3, stb.), és a játékból kierőszakolható a natív 1080p.


Ezekben az esetekben a dobozra csak a natív 720p van feljegyezve, de az XMB-n belül ki tudod erőszakolni a natív 1080p-t. És a képminőség sokkal szebb lesz.


Leírom, hogyan tudod ezekben az esetekben kierőszakolni a 1080p-s felbontást.


Lépj a főmenübe!

1. Settings menüpont

2. azon belül Display Settings

3. aztán menj a Video Output Settings-re

4. aztán válaszd a HDMI ikont

5. majd menj a CUSTOM ikonra

6. itt látni fogod az összes felbontást, amit a PS3 tud és támogat. Az 576p-vel nem tudsz semmit sem csinálni, és nem is kell. Azonban a másik két opciót ki kell kapcsolnod. Kapcsold ki, vagy pipáld ki a 720p és az 1080i opciót! Aztán nyomj egy X gomot, majd menj a FINISH-re!


Most azt csináltad a PS3-al, hogy rákényszeríted a rendszert, hogy ahol tudja felskálázza, vagy nagyobb felbontásban renderelje a játékot!


Hidd el, ez nagyon is működik. Én is magamtól és véletlenül jöttem rá.


Ez nem minden játéknál jön be, mert a játékok kb 60 százaléka csak tényleg a dobozon feltüntetett 720p-ben indul el. Ilyenkor vissza kell kapcsolni az összes opcionális felbontást.


2. eset

Ez lesz, az, amire konkrétan rákérdeztél.

Vannak olyan PS3-as játékok, amiknek a dobozára natív 720p mellett, natív 1080p is rá van írva. Csak a játék alapjáraton nem natív 1080p-ben indul, hanem 720 sorban.


Ezen esetekben ugyanazt a trükköt kell csinálni, amit az elején leírtam. Én például így tudtam csak elhozni a 1080p-t a következő játékokból.


1. Batman: Arkham Asylum

2. God of War 3

3. Castlevania Lord of Shadows


Szóval, ha a dobozra 1080p van ráírva, akkor az abban megy, maximum 720p-ben indul, és akkor ki kell így csalni a magasabb felbontást.


Ha pedig a dobozon csak 720p van ráírva, akkor egy próbát megér ez a módszer, amit leírtam, mert nálam például így lett a 720 soros Killzone 2-ből 1080 soros, és a 720 soros Uncharted 2-ből 1080 soros.


Remélem segíthettem!

Azt légyszi írd meg, milyen Tv-n és mekkorán játszol, ha nem gond!

2011. ápr. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja még, annyit le kell írnom (ezt elfelejtettem), hogy a Killzone 3 sajnos csak natív 720p-ben megy, és nem is csalható ki belőle 1080p-s felbontás, de még felskálázás sem.


De hogy őszinte legyek, ez a Killzone 3 natív 720p-ben úgy néz ki, mint a natív 1080p-s Killzone 2; mert a Killzone 3-nál használtak 2x-eres élsimítást, így a recék simábbak lettek.

2011. ápr. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsó Válaszoló!


Nagyon szépen köszönöm kielégítő és hasznos válaszodat!

2011. szept. 15. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!