Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mondanátok olyan videó kamera...

Mondanátok olyan videó kamera típusokat amik 50000 Ft alatt vannak, és jó minőségű 1080p-s videókat készít?

Figyelt kérdés
Gondolom fullHD-s kamerák között is van minőségi kül. ezért kérdeztem így.
2011. aug. 15. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:

nézz körül itt : [link]


remélem bírtam segyteni :)

2011. aug. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen majd nézelődök :) viszont ha tudnátok írni olyan gépet amit akár ti is használtok és pozitív tapasztalataitok vannak róla annak nagyon örülnék :)
2011. aug. 15. 20:10
 3/4 anonim ***** válasza:

50e Ft alatt nincs olyan kamera, ami jó minőségű fullHD-képet csinál, sőt, még 100e Ft-ért sincs. Kb. 200-250e-től indulnak azok a típusok, amik minőség szempontjából szóba jöhetnek.


Az egyik ok, hogy az olcsó kiskamerák nem progresszív, hanem interlace-elt 1080-as képet készítenek (tehát 1080i-t), progresszíven csak 720, vagy 576 sort rögzítenek, a legtöbb legalábbis igen.


Az amatőr kiskamerákban csak egy kicsi CCD, vagy CMOS van (fényérzékelő chip), ami eleve meghatározza a rögzített kép minőségét, továbbá az objektív minősége sem olyan, mint egy felsőbb kategóriás gép esetén.


Természetesen a "jó minőség" relatív, egyeseknek ez broadcast - tehát adás - minőségű képet jelent (pl. nekem), az átlagos felhasználóknak viszont az is bőven elég, ha felismerik magukat a felvételen.


Ha valóban jó minőségű HD-képre vágysz, akkor olyan kamerát vegyél, amiben nem egy, hanem három fényérzékelő van (alapszínenként egy), és az objektívje sem olyan picike, mint az olcsó gépeké. Ezek a modellek viszont drágábbak, de a minőségük összehasonlíthatatlanul jobb.

2011. aug. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, és írok pár olyat, amilyet használok/használtam:


Sony DSR250P

[link]


Sony DSR PD70

[link]


Sony FX1

[link]


Sony Z7

[link]

2011. aug. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!