Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » MIDI-USB kábel+szintetizátor:...

MIDI-USB kábel+szintetizátor: nem működik?

Figyelt kérdés

Van egy MIDI IN/OUT kimenettel rendelkező szintetizátorom, amihez vettem egy MIDI-USB kábelt. Az a probléma, hogy amikor rákötöm a kábel IN felét a bemenetre, az OUT felét meg a kimenetre, akkor teljesen süket az egész. Gondoltam biztos fordítva van megjelölve a szintin a ki és bemenet, ezért fordítva kötöttem rá a kábelt: ekkor átküldött valamilyen jelet a gépnek, de az teljesen zavaros volt, és az OUT viszont ekkor sem működött...

Szerintetek mi lehet a probléma? Kábel vadonatúj, a szinti már kicsit régebbi, de attól még szerintem nem rossz a MIDI-je... Valaki ötlet?


2011. márc. 23. 10:24
 1/8 anonim válasza:

1. Mit jelent, hogy süket az egész?

2. Milyen gépen és milyen programmal akartad használni?

3. Ez csak kíváncsiság, milyen szintivel próbálkozol?

2011. márc. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszod!

1. A süket az egész alatt azt értettem, hogy nem érzékeli a számítógép a szinti billentyűk lenyomását. Egyedül akkor érzékeli, ha fordítva kötöm be, azaz IN-t az OUT-ra. (de normálisan még ekkor sem működik: pl. késik a jel (lenyomom a szintin a billentyűt és kis késéssel jelenik meg a reakció a gépen, meg a gépen megjelenő virtuális billentyűzet úgy jelzi, mintha beragadnának a billentyűk, tehát nem engedi fel, amikor én is felengedem a szintetizátoron, hanem nyomva tartódik. Szóval tiszta bugos az egész.

2. Ezt egy ASUS laptopon próbálgattam, talán a hangkártyával lehet összefüggésbe? A program először a Synthesia volt, ez jó volt arra, hogy ellenőrizzem, hogy érzékeli-e a gép a szintetizátort. Egyelőre csak idáig szeretnék eljutni:)

3. A szinti egy Yamaha PSR-38-as.

+Egy kis érdekesség: Akitől vettem ezt a szintetizátort, ő vett magának egy újat, és azt mondja, hogy nála is ugyanez a probléma, mint nekem. Innen gondolom, hogy a szinti nem biztos, hogy rossz...

+Most nézegettem ennek a MIDI-USB kábelnek a dobozán a leírást, és találtam rajta egy ábrát, miszerint nem a kábel mindkét felét (IN/OUT) kell a szintetizátorra kötni, hanem az egyiket (asszem az OUT-ot) egy "MIDI SOUND MODUL"-ra köti.

+Találtam egy videót, ami kicsit összezavart:

http://www.youtube.com/watch?v=Ph9-_-zpCTI

A lényeg, hogy a gyerek is fordítva köti rá a szintire a kábelt, annyi különbséggel, hogy neki működik normálisan:)

2011. márc. 27. 09:06
 3/8 anonim válasza:

Nem ismerem a programot, de ahogy látom, elég egyszerű valami. Ennek ellenére biztos, hogy van beállító felülete, ahol meg kell határoznod a midi in és out portokat. Ez -az out port- alapesetben a Microsoft hullámtáblás szintije, talán még midi mapper. Ezt mindenképp át kell állítani a tiédre, feltéve persze, hogy a midi jelet a szintiddel fogadni is szeretnéd. Ha csak a pc-n akarsz muzsikálni, úgy a szinti in portjába nem is kell semmit dugnod.

Aztán...a driver fel van rakva rendesen a kábeledhez? Próbáld újratelepíteni!

A hangkártya nem játszik szerepet ebben a problémában.

Végső soron még az usb portoddal is lehet gond, próbáltad másikba dugni? Az is lehet, hogy nagyon régi az oprendszer telepítése, és már nem működik egészen korrektül.

Ez a sound module-os dolog: a készítők alapból azt feltételezik, hogy egy tök üres billentyűzeted van hangok nélkül. Ebben az esetben azt gondolják, hogy egy (pl. billentyűk nélküli) szintit (ez lesz a sound module) teszel hozzá, hogy valami szóljon. Nálad ez maga a yamaha, nem kell külön egység. Sőt, ahogy fent írtam, ha a pc adja a hangot, vissza sem kell vezetned a midit.


Jelezz, ha van valami!

2011. márc. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, csak arra kéne a kábel, hogy amit játszok a szintin, azt fel tudjam venni a gépen és meg tudjam szerkeszteni.

Gép/oprendszer/USB probléma egyik sem lehet, mert kipróbáltam azóta több gépen, Windows 7-en és XP-n is, mindenhol ugyanaz a helyzet, driver probléma sem lehet, mert rajta volt a dobozán, hogy "no driver rquired" és tényleg, még XP-n is, ahogy rákötöttem feltelepítette magát és kiírta, hogy az eszköz használatra kész...

Most úgy csináltam mindent, ahogy írtad, tehát a szinti IN portjába nem dugtam semmit, csak az OUT portjába dugtam be a kábel IN felét, ugyanis CSAK EKKOR érzékelte a billentyű lenyomását. Amikor az OUT-ot kötöttem az OUT-ra, akkor NEM érzékelte.

Beállításom (snythesia program): (most éppen lenyomtam a szintin egy F-et, amikor PrintScreen-eztem)

[link]

Most tehát itt vagyok, ahogy a kép is mutatja, hogy érzékeli, de a problémám attól még ugyanaz: például, ahogy a képen is látszik, lenyomtam az F billentyűt, de amikor felengedem nem tűnik el, tehát olyan mintha "beragadna". Csak akkor tűnik el, hogy ha hosszan tartom nyomva és utána engedem fel. De ez meg így nem megoldás, hogy minden hangot 2 másodpercig nyomva kell tartani, hogy ne ragadjon le. A másik probléma meg a késés: tehát a billentyű lenyomására nem egy az egyben reagál a gép (program), hanem egy kicsit gondolkodik. Nem sokat, de ez megint probléma lehet, mert egy zene lejátszásakor így hangok vesznek/veszhetnek el, mert ha egymás után sűrűn ütöm a le a billentyűket, akkor azért kihagy belőle egy-két hangot...

Ennél jobban sajnos itt írásban nem tudom elmagyarázni a problémát, de köszönöm hogy próbálsz segíteni :)

2011. márc. 29. 10:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Sikerült-e összehoznod?

Most kezdem el én is ezt az irányt, szintén Yamaha, csak ez egy zongora.

Rákötném a vasra, de ha ilyen szopó, akkor lehet, hagyom a francába. :)

2014. okt. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tybor válasza:
Ugyanaz a problémám. Beragadnak a hangok. Az összeköttetés a Yamaha zongora és PC között egy kínai kábel. De nem értem: ezen középen egy kis gyufásdobozoz méretű dobozka, rajta két leddel. Más USB-Midi kábelen pedig csak a két tuchel csatlakozó a másik végén pedig egy USB rész. Mi a különbség a kettő között? Tudja valaki?
2015. dec. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Sziasztok!


A MIDI kábel OUT-ját a szinti IN-jébe kell dugni, az IN-t pedig az OUT-ba! Teljesen normális, hogy ha az OUT-ot az OUT-ba kötöd az IN-t meg az IN-be nem működik.

2016. febr. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Sziasztok!


Én mostanában kezdtem el egy ilyen midi-usb átalakítóval próbálkozni. Én is azt tapasztalom, hogy a hangok beragadnak, ha röviden nyomom le.

Mi lehet a baj?


Én egy midi billentyűt raktam rá...

2021. szept. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!