Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A nem FULL HD képes tv-nél...

A nem FULL HD képes tv-nél mindig vizszintesen széthúzott képet lát az ember?

Figyelt kérdés

Vagy ez előfordul FULL HD képes tv-nél is?

Vagy ez szolgáltató függő?

Esetleg attól függ, hogy melyik csatornát nézem?

Nekünk SAT TV van a T-home-tól.


2011. márc. 23. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Ennek semmi köze ahhoz, hogy HD Ready vagy Full HD. Ez azért van, mert Neked 16:9-es tévéd van, de Magyarországon az adók többsége még 4:3-ban sugároz. A Te tévéd valószínűleg arra van beállítva,hogy húzza szét a képet. Állítsd át automatára vagy pedig váltsd át mindig a megfelelő képarányra.
2011. márc. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Általában a tévén be lehet állítani, hogy hogyan jelenjen meg a kép. De ez attól is függ, hogy milyen csatornát nézel. Ha a csatorna 16:9 arányban szórja a képet, akkor az ilyen arányú tévéken ez normál módon megjelenik, mindenféle széthúzás vagy ilyesmi nélkül. [ Ha jól értem, az ilyen tévékre vonatkozik a kérdés]. Ha a hagyományos " kocka" adást kapja a tévé ( 4:3 arány), akkor általában a tévét be lehet állítani, hogy széthúzza a képet vagy hagyjon csíkot a szélén.


A tévé felbontása ezektől független, tehát full hd-s szélesvásznún ugyan úgy lehet ilyen, mint nem full hd-sen.

2011. márc. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A 16:9-es TV-n a legtöbb adás széthúzott, mert a normál adás eredetileg 4:3 képarányú! Még az M1 HD adása is 4:3-as.
2011. márc. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, értem. Annak viszont hol lehet utánanézni, hogy melyik csatorna adásait sugározzák 16:9-ben?

Ezt előre kérdezem, ugyanis mi még csak tervezzük a TV vásárlást, amúgy egyszerű lenne, mert csak végig kellene lépkedni a csatornákon és látható lenne.

2011. márc. 23. 22:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha van hagyományos tévéd és nem az első készüléket fogod megvásárolni, akkor nézd végig az általad fogható csatornákat. Ahol alul és felül látsz fekete sávot, az 16:9, ami kitölti a teljes képernyőt az 4:3 (hagyományos 4:3-as tévét feltételezve).
2011. márc. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na akkor elmondom én érthetően: feltételezem, hogy most normál képarányú (hagyományos négyzethez hasonló képű) képcsöves tévétek van, na ha ilyen, akkor ahogy az előttem szóló is mondja végigkapcsolgatod a csatornákat és ahol azon a tévén alul felül fekete sávokat látsz azok az adások fogják kitölteni a szélesvásznú mai LCD tévék képét rendesen (néha van kivétel, de azok extra szélesvásznú filmek, ritka a tv-ben) ahol viszont a mostani tévétek képét kitölti teljesen az adás annál a 16:9-es LCD össze fogja lapítani képet (biztos láttál már ilyen jelenséget szélesvásznú tévéknél, úgymond "laposak benne az emberek"), de ez kiküszöbölhető ha beállítjátok, hogy álljon át más képmódra ha ilyen adás megy (ez mindegyiken beállítható)
2011. márc. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, értem vagyis nyugodtan lehet HD READY-ben is gondolkodni.

Viszont azt még megkérdezném, hogy miről marad le az akinek nem FULL HD-s TV-je van?

Legyetek szívesek ne túl tudományosan!

2011. márc. 25. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!