Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Panasonic DMC-FZ8 fényképezőve...

Panasonic DMC-FZ8 fényképezővel hogyan tudok olyan képet csinálni, hogy pl az ember maga éles, a háttér viszont homályos? Kezdő vagyok.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kölcsön kaptam ezt a gépet, fényképeztem vele már régebben, de akkor be volt állítva minden. Most meg olyan elmosódott képeket csinál. :S

Annyiféle variáció van rajta, azt sem tudom hirtelen hova nyúljak. Nem rég csináltam a kisfiamról képet vele és nagyon szép lett, a gyerkőc arca minden porcikája szép éles, ami a háttérben volt az meg homályos. Nem találom most ezt a beállítást. :(


Holnap megyünk kirándulni, szeretnék szép képeket.

Köszi, ha tudsz segíteni.


2011. szept. 13. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha minden automatán van, ajänlom hogy menj kellöen tävol, majd "zoomolj bele" ekkor a fokuszpont eles lesz, körülötte pedig homälyos.


Ezt pedig olvasd el: [link]

2011. szept. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Öööö honnan tudom, hogy minden automatán van-e? :S

2011. szept. 13. 13:19
 3/8 menta34 ***** válasza:

Felül van a program tárcsa tekerentyű...

az "i" az automata. Amúgy neked nem az kell :) Amit szeretnél kép annak az a lényege, hogy kicsi a mélységélesség, azaz az F utáni szám minél kisebb. Ezt kell változtatni, erre több lehetőség is van. Az egyik, hogy a programtárcsát az emberkére teszed, ez az automatikus portré mód. A Másik, ha manuálisra vagy rekesz előválasztásra teszed és kézzel állítasz be kis mélységélességet. Nekem is ilyesmi gépem van, nagy csodát ne várj tőle, én pl. a portré módot használom, nem a manuálisat.

2011. szept. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen mutasd már meg nekem az "I", meg a "Portré" üzemmódot!

Teleobjektívvel a nyitott rekesszel a mélységélesség lecsökken! Menj olyan távol, hogy a ZOOM 8-10x legyen. Ekkor már a háttér is el lesz mosva!

2011. szept. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Megvan ott a portré üzemmód... az "SCN" alatt van mindenféle (babák, hegyvidék, portré, naplemente, étel, party....) mindegyiket próbáltam, de most valahogy nem jött össze.


Azt is próbáltam, hogy messze állok és zoom-olok.... közben lemerült, úgyhogy most pihen. De ha feltöltött rájövök valahogy, hogy mi a szitu.

2011. szept. 13. 13:37
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként a "szívvel" szoktam fényképezni, de most az sem a legjobb. Lehet, hogy a szabadban kellene majd próbálkoznom inkább.
2011. szept. 13. 13:40
 7/8 menta34 ***** válasza:

Jé. Portré tényleg nincs:) bocsi.


full automata "i" az van, az a piros! És rekeszt is tud előre választani az az "A".

2011. szept. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Élességállításról hallottál már?

A kölyök arcán legyen a fókusz, ekkor minden más életlen lesz a mélységélesség miatt. (dióhéjban)

2011. szept. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!