Digi TV műholdas adásait lehet 16:9 képarányban nézni?

Figyelt kérdés

Szeretném beköttetni a Digi TV műholdas TV csatornáit.

LCD TV-m van,és arra lennék kíváncsi hogy a beltéri egység teljes képen ( 16:9 ) arányban fogja megjeleníteni a csatornákat?

Vagy netán csak 4:3 képarányúak lesznek?


2011. márc. 28. 11:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a TV adástól függ a képarány, nem a beltéritől.
2011. márc. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát az én szempontomból ez most lényegtelen,azért írtam beltéri egységet mert ugyebár ahhoz lenne csatlakoztatva a TV készülék.
2011. márc. 28. 11:50
 3/10 anonim ***** válasza:

úgy tudom a műholdas digin nincs 16:9 arányú adás.

a UPC műholdas csomagjához lehet venni HD csomagot, abban van, meg a T műholdas csomagjához is van ilyen kiegészítő csomag.

2011. márc. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mikor nekünk volt olyan (2-3 éve), akkor még nem volt erre lehetőség. A HD-s adások szerintem is 16:9-esek.
2011. márc. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Annyira nem értek hozzá, de: UPC Direkt van, 16:9 TV-vel. A TV-n a képarány "auto"-ra van állítva, amelyik adó úgy ad, azt 16:9 ben látom.
2011. márc. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
...Ja, és "mezei" csomag, semmi HD !
2011. márc. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Bár annyira én se értek hozzá,de én is úgy gondoltam hogy a TV-t Auto-ra állítani, mert az alapból 4:3 arányú képeket kézileg 16:9-re állítanám akkor lehet hogy ilyen széthúzott,nem természetesnek tűnő képet kapnék és ezt el szeretném kerülni.

(Főleg ha már alá írtam a Digi szerződést.)

De azt hiszem fontolóra veszem a UPC ajánlatait.

Köszönöm a válaszokat.

2011. márc. 28. 13:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Bár én is a UPC-nél vagyok, de ha nem volnék lusta, már átszerződtem volna a T-Sat-hoz. Amióta műholdváltás volt a UPC-nél, -kb. fél éve- romlott a minőség és a szabadon fogható csatornák közül eltűnt az összes német, osztrák,ill. ny. európai adó. Van helyettük lengyel, ukrán, román, moldáv adó -dögivel. A vétel sűrűn akadozik, kockásodik, a reklamációnak semmi eredménye.
2011. márc. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez is hasznos válasz,köszönöm.
2011. márc. 28. 15:37
 10/10 anonim válasza:
Évek óta műholdas DigiTV előfizető vagyok, a UPC-t váltottam fel annó. Minőségben a UPC nagyon korrekt volt, a DigiTV nagyságrendekkel gyengébb már kezdetben is, ezt tudtam, viszont árban verhetetlen volt, különösen, hogy két független végpontú vételre volt szükségem. Amíg a HD ill. 16:9 adások még nem voltak elterjedtek igazából nem is panaszkodtam. Amióta azonban minden korszerű műsorszórás átállt 16:9 - re, azóta igen elszomorító, hogy a DigiTV minden 16:9 műsor csatornája jobbszéleken levágott (hiányzik a képi tartalom jelentős része), ami már kifejezetten zavaró. A napokban fel is kell mondanom a szolgáltatást, mert ez így már élvezhetetlen. Még a HBO csatorna is jobbszéleken levágott. Szóval ha valaki 16:9-ben szeretné élvezni az adásokat, akkor jelenleg a MindigTV az egyetlen gazdaságos megoldás, úgy vélem. De ha valaki tud jobbat, kérem ossza meg. Sajnos olyan helyen lakom, ahol a kábel nem alternatíva, mert nincs, az IPTV-hez pedig nem elég a sávszélességem.
2012. ápr. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!