Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Fényképezőgép és Videó Kamera...

Fényképezőgép és Videó Kamera vásárlásakor melyek azok a szempontok amelyeket figyelembe kell venni?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt hogy:

Optikai zoom meg ilyenek..

Nem nagyon értek hozzá, elég sokat nézegettem a neten szeretnék venni egy kamerát és egy fényképezőgépet úgy közép áron.

Leírná valaki hogy milyen tulajdonsága kell legyen egy normálisabb gépnek?


2011. márc. 29. 06:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Én a kamerák esetében tudok tanácsot adni:


A legelső dolog, hogy mire akarod, mire fogod használni a gépet. Csak nyaralás, ünnepek, kirándulások? Akkor nem muszáj feltétlenül HD-nak lennie, meg túl nagytudásúnak, mert úgysem használnád ki. Ebben az esetben pl. elég neked az 1 ccd-s, vagy 1 cmos-os kamera is. Optikai zoom-érték 20-50x körül már egész jó, bár szerintem egyszerűbb fizikailag közelebb menni a fotózott dologhoz, semmint a falu túlsó végéről rázoomolni.... digitális zoom-ot szerintem felejtsd el, az csak ront a felvétel minőségén, mivel ott digitálisan nagyítunk bele a képbe, amitől az szétesik pixelekre, csúnya lesz, stb.

Vehetsz kazettás, vagy kártyás, ill. belső memóriás kamerát is. A kazettások elég olcsóak már, mivel azok jórészt kifutó modellek, mert a kazettás rögzítési mód kezd elavulni. A kártyás és/vagy belső memóriás gépek elég népszerűek, és jók is. Fontos, hogy ne valami ócska, névtelen márkát válassz, hanem ismertet, pl. Sony, Panasonic, Samsung, stb. Ezek megbízhatóak és jók, jó a terméktámogatásuk, stb.

Vehetsz persze HD-képes kamerát is, bár fontos megjegyezni, hogy amit a HD-felbontással nyersz, azt el is veszíted a gyengébb minőségű objektívek miatt, amik az ilyen amatőrkamerákban vannak. Ez persze nem azt jelenti, hogy rossz lesz a felvételed minősége, csak nem lesz pl. tévéminőség (hogy egyszerűen fogalmazzak).


Ha fontos a képminőség, meg akár amatőrfilmeket akarnál készíteni, akkor nyilván okosabb gép kell, 3ccd-vel, 3cmos-szal, nagyobb objektívvel, stb. Ezek a félprofi, profi gépek viszont elég drágák, félmilliótól kezdődnek, a határ pedig a csillagos ég.

2011. márc. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Erre voltam kiváncsi.
2011. márc. 30. 05:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!