Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem kapcsol be a monitor...

Miért nem kapcsol be a monitor, már mindent kipróbáltam, új videó kártyával sem, és mindent levettem az alaplapról A tápegység tönkre teheti az alaplapot? , mert, egy előzőt már lecseréltem, az új kb 1,5 hónapig ment, és ma reggel a monitor sötét!

Figyelt kérdés
2011. ápr. 3. 11:27
 1/1 anonim ***** válasza:

A monitor nem megy vagy a gép?

Ha világít a kis "készenlétben" jelzőfény a monitoron, akkor adatot nem kap, ha nem akkor az áram hiányzik.

Ha áram van, akkor megpróbálhatod megtalálni a hibát alkatrészek cserélgetésével, mondjuk másik monitorkábel, másik monitor.

Ha bekapcsolod a gépet és egy csipogást hallasz csak, az azt jelenti hogy az alaplap önellenőrzése jó, nem talált hibát. Ha bármi más (semmi, több csipogás), akkor valami gond van az alaplappal.

A táp tönkrevághatja az alaplapot, de azért van biztosíték a tápegységben hogy nagy áramfelvételnél az adja meg magát először. Szóval nem kell rögtön az egyik legdrágább alkatrész tönkremenetelére gyanakodni. :)

2011. ápr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!