Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Képcsöves (crt) TV meghibásodá...

Képcsöves (crt) TV meghibásodás. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Szóval a lényeg hogy tegnap este a Jóban Rosszban c. sorozat közepette mindenféle előjel nélkül lekapcsolódott.

A lekapcsolódás előtt villant egy nagyot a kép,aztán kikapcsolódott,és ezután már csak egy halk folyamatos kattogást lehetett hallani a TV-ből.

Ezt a kattogást hallani lehet amikor csak áramot kap a TV.



Éveken keresztül napi szinten csak 2-3 órát volt bekapcsolva este, tehát nem volt agyon használva.

Gondolom hogy valami fő áramkör ellátáshoz szükséges alkatrész égett el benne mert elég égett szag jött ki belőle.

Tehát a kérdés,ha nem lenne egyértelmű:

A meghibásodást esetleg valamilyen szinten befolyásolja Jóban Rosszban c. sorozat??

:) :D :D csak vicceltem

Na komolyan van aki ért egy kicsit ehhez és gyanítja mi lehet a gond?


2011. máj. 3. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Általában a sorvégfok hibájára lehet gyanakodni, de pontosan csak a készülék bevizsgálásával lehet megmondani.
2011. máj. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Általában olcsó alkatrészek halnak be, a javítás költségét inkább a szerelő bérezése teszi ki aki megméregeti az összes alkatrészt, rendben van-e. Elviszed, megcsinálják, ha nem égett szét az egész (gyaníthatóan nem) akkor nem lesz drága.
2011. máj. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A Jóban Rosszbannak ehhez nincs köze,a Barátok közt alatt is bekövetkezhetett volna.


Félre a tréfát,nekem az elmult hetekben halt meg így a tévém,valami alkatrész tönkrement benne,hívtam egy tévészerelőt,az megcsinálta.Ja,Sony tévém van,halálpontosan most lett 10 éves,érettségi elött,ballagásra kaptam még annó,most pedig 28 vagyok.

2011. máj. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szerelővel mindenképp megnézetem mert meg szeretném csináltatni,feltéve ha nem mond valami nevetséges összeget.

Csak gondoltam hátha esetleg valaki konkrétan felismeri a hiba okát.. de ahogy az első írta,meg kell ezt nézni egy hozzáértőnek hogy kiderüljön.

Egyébként egy kb.3-4 éves Vestel 72 síkképcsöves TV-ről van szó és viszonylag szép éles kép volt benne... :(

Köszi a válaszokat

2011. máj. 3. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!