Panasonic DMC-FZ100, vagy SONY DSCHX100V?

Figyelt kérdés
Komolyabb bridge gépet szeretnék vásárolni, és a fenti két gép mellett még a Nikon P500 és a Canon SX30 jöhet szóba. Sajnos a Nikonról nem találok releváns tesztet, mert annyira új még a gép. Elvileg a sony a jobb gép, de mivel az is nagyon új gép, szintén nincsen róla sok vélemény. A canon tudom, hogy nagyon jó, megbízható márka, de valahogy nem keltette fel az érdeklődésemet. Én a panasonic felé húzok, de nem szeretném, ha egy-két hónap után megbánnám a döntésemet. Véleményeket, tanácsokat várok. Esetleg van még olyan típus ami ebben az árkategóriában van, és jobb választás lenne a fentiektől?
2011. máj. 10. 13:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Szubjektív vélemény:

Nekem a Panasonic gépek régóta nagyon tetszenek, de azt olvastam/hallottam, hogy a képe elég zajos, régóta nem tudták megoldani ezt a problémát. Viszont napos időben nagyon szép képeket csinál.

Én (ha oda jutok), olyan gépet fogok keresni, ami tud veszteségmentes tömörítést is, mert jpg-be nyomorítva kicsit mintha elveszne a nagy pixelszám + jó optika előnye.

2011. máj. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én már a 3. Pana gépemet nyúzom. Most tervezek venni egy FZ45-öst vagy FZ100-ast. Részlehajlás nélkül: gyakorlati tapasztalatom nincs a konkurens márkákkal. Valószínű, hogy mindenki azt fogja ajánlani, ami bevált neki és évek óta használ. Én csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy mindegyik gépem vásárlása előtt heteket, néha hónapokat töltöttem a konkurens gépek összehasonlításával (paraméterek, tesztek, tesztfotók, fórumok, vélemények, stb), de végül mindig a Pana mellett döntöttem. Talán nem véletlen :) Nyílván van pár dolog, amiben más típus jobb, de ez fordítva is igaz. Én még soha nem bántam meg, hogy Panát vettem és tudom, hogy most sem fogom. Egyébként én valószínű, hogy FZ45-öst veszek, mert 95%-ban ugyanazt tudják. De annyival nem tud többet a 100-as, mint amennyivel drágább. 2-3 év múlva úgy is megint cserélni kell, mert jön az új modell, ahogy szokott :)
2011. jún. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!