Milyen jo fenykepezo gepet ajanlanatok?

Figyelt kérdés
2009. márc. 14. 07:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ehhez azt kellene tudni nagyjából milyen célokra akarod? Ha csak turista célokra, azaz nem igen konyítasz hozzá, akkor nem kell oda drágább, ma már egy 25 ezres is abszolút jó erre. Ha meg kicsit komolyabban, akkor meg bizony csak a csillagos ég ahatár, de tényleg tudni kellene amit kérdeztem mert nem sok értelme lenne így vaktában válszolni. Mert hát mire? :-)
2009. márc. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
ÉN is tudnék ajánlani neked, ha tudnám , hogy mire kell? Kattogtatni? Fényképezni? Ha fényképezni, mikre? Természet inkább? Inkább makró? stb...
2009. márc. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
nem ertek sokat hozza,de hamar tanulok;)gyermekem szuletett es szeretnek szep kepeket kesziteni rola.en valami Nikon D60ra gondoltam,csak az a baj,hogy kulfoldon elek es nem ertem nagyon a nyelvet igy nem tudom jol elolvasni,azert is kerdeztem itt,ha tudnatok valami jo gepet Nikon vagy Canon tol.es ha el is magyaraznatok egy kicsit.ja es meg rakerdezek ,mit jelent DSLRtipus?
2009. márc. 14. 09:42
 4/15 anonim ***** válasza:

DSLR: tükörreflexes. Pont, mint amit kinéztél, a D60. Ha nem profi fotós vagy, szerintem elegendő, ahhoz, hogy a gyerkőcöt fényképezd.

De ha nem tükrösben gondolkodsz, jó egy bridge gép is, ott a váz hasonló, csak nem cserélhető az optika. És valamivel olcsóbb.

2009. márc. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ezek ismeretében, én sem javaslom neked a tükröset, szerintem egy bridge teljesen jó. Aztán ha komolyabban érdekel a fotózás, be lehet ruházni dsrl-be. Én panasonic dmc fz 18-n tanultam meg fotózni, ez egy bridge, anno drága volt, ma már nem, de én ezzel a géppel pályázatokat nyertem, többször voltam hónap fotósa, úgy , hogy dsrl-esek maradtak mögöttem. Nagyon sokat ki lehet hozni, egy ilyen csúcskompaktból is, szerintem egy ilyet jól ki tudsz használni. A dsrl-nél az optikát lehet cseréni, és lehet hogy maga a váz viszonylag olcsó, viszont a cserélhető obik elég sokba kerülnek, ha tényleg profi képeket akarsz készíteni. Na meg azért bele kell magad ásni a fotózásba.
2009. márc. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
nagyonkoszonom.ha haza megyek veszek valami fnykepezest tanito konyvet.hogy azert ha mar veszek valami gepet ertsek is hozza;))ne csak nyomkodjam;))mert most csak ehez ertek.A tukorreflex mit is jelent?mikor hasznaljak?eleg buta kerdeeim vannak,de komolyan csak most tanulok;))es ha nap lementet szeretnek fenykepezni az sem megy barmivel mi?a picim nem nyugszik egyhelyben,azert szeretnek olyan fenykepezot is ami igy is szep fenykepet csinal.szoval mozoghat ugyis leveszi.ha elmagyaraznatok egy picit.es az a brigde fenykepezohoz,milyenek vannak most a piacon?amit ajanlanatok is.koszike.
2009. márc. 15. 05:33
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia! A tükörreflex azt jelenti ,hogy a gép egy tükrön keresztül vetíti le a képet, aminél azt fotózod amit látsz is ténylegesen. Most ez igy elég puritánul lett leirva, de igyekeztem érthetően fogalmazni.

Bridge gépeknél szerintem a Panasonic FZ18 vagy FZ28 a legjobb.

Naplementét elég nehéz fotózni, elsősorban szerintem egy állvány kell hozzá, hogy ne mozduljon be a gép, úgy tudom, az hosszú záridővel a legjobb. Igazából szerintem ezt nem lehet CSAK könyvből megtanulni, erre jók már ezek a digitális gépek, hogyha nem jó a kép, nem kell feleslegesen előhívatni, hanem megnézed számítógépen, és ha nem tetszik, kidobod a képet a kukába.

2009. márc. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mozgás lefényképézése nem a fényképezőgéptől függ, hanem hogy erős fényed van, és ehhez magas záridőd... akár bridget veszel akár dsrl-t az alapokat tudni kell. Egy millás géppel is tudsz irtó szar képet csinálni, és egy húszezer forintossal is nagyon jókat.
2009. márc. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem Nikon D80-asam van és szerintem célnak megfelel. De az eredeti objektívje hordó torzítást csinál, ezért nem ajánlom az eredeti objektívjét hozzá.
2009. márc. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
sziasztok.nagyon koszike mindenkinek.tovabb kerdezek,;))miben mas a nikonD70 a nikon D80as tol?nikon D70egesz joarban talaltam objektivvel egyutt.amugy vasaroltok mas objektivet is hozza?
2009. márc. 16. 06:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!