Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik lenne a legjobb választás?

Melyik lenne a legjobb választás?

Figyelt kérdés

Fényképezgettem eddig, egy sony dsc-s750essel, kellene valami komolyabb gép, tükörreflexest egyelőre nem akarok.. de a ti véleményeteket várom.. mi lenne a legjobb egy "haladó" szintre?!

kitételeim:

-minimum 10x zoom

-minimum 8 mpixel

-digitális!

köszi!


2011. jún. 1. 21:27
 1/7 tetro ***** válasza:
ha komolyabb gépet akarsz, akkor felejtsd el a 10x zoomot
2011. jún. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A minimum 8 megapixel sem fog a képeken javítani, csak a méretet növeli.

Olyan gépre van szükséget, amin manuális beállítási lehetőségek vannak, ahol kézzel lehet állítani záridőt és rekeszt, de legalább van belőlük előválasztási lehetőség. Az is szempont hogy ezeket az értékeket milyen intervallumban tudod módosítani, minél nagyobb, annál jobb (például több a lehetőség egy 60"-1/4000 záridővel, mint egy 2"-1/2000-rel). Ha ezeket tudod módosítani, rögtön nem a zoomon lesz a hangsúly a képkészítésnél, hanem a jó komponáláson. A képméret pedig teljesen független, köztudott hogy pixelháború van, és tolják felfelé a nagyságát, de nem lesz tőle jobb a kép, csak mert 16megapixeles képet vagy 4 helyett.

A fenti beállításokat viszont többnyire a tükrös gépek tudják és hagyják beállítani, minőségbeli és tudásbeli ugrást ilyennel tudsz elérni, vagy valamilyen csúcs-kompakttal, vagy használt tükrössel. Mivel nagyon sokat esik a tükrös gépek ára hónapok alatt, sokkal jobb vétel megvenni egy kevés expós használtat, mint egy 0 expós újat.


gépet nem ajánlok, de a képméret, zoom helyett a következő szerint keress:

- manuális rekesz, és/vagy előválasztás (minél nagyobb intervallum)

- manuális zár, és/vagy előválasztás (minél nagyobb intervallum)

- többféle fénymérési mód (3-4)

- manuális fókusz


Ugyanis csak akkor tudsz tudást fejleszteni, ha a kompaktok automata világából kitörve mindent te tudsz kézzel beállítani és kitapasztalni.

2011. jún. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséget!

mégis megkérnélek, hogy egy vázat ajánlj nekem, +hozzá egy viszonylag jó objektívet.

2011. jún. 2. 21:09
 4/7 A kérdező kommentje:

Olympusról vélemény/ellenvélemény?

egyébként kinéztem egy ilyet: [link]


erre milyen objektív jönne rá?

2011. jún. 2. 22:56
 5/7 A kérdező kommentje:
találtam használtan ilyen sony-t, másfél éves, 70mm-es objektívvel. 70ezerér. megérné?
2011. jún. 2. 23:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok, nekem Oly-m van, tükrös. Ami mellette szól, az a képrajz, azt mondják ennek a márkának a legszebb a képkészítése, színekben.

Viszont ami ellene szólhat, hogy zsákutcának csúfolják, ugyanis az Olympus nem akar több tükrös vázat kiadni, így sokan úgy gondolják hogy nem tudnak hova fejlődni, ha a gyártó nem fogja az újításokat egy-egy vázban kiadni, míg mások igen. Nyilván az eddig eladottak alapján még a használt obikból vagy vázakból fel lehet építeni magadnak egy rendszert.


Ettől függetlenül a környezetemben elég sok ember ilyen márkával szaladgál, leginkább azért mert egy kezdő kitet viszonylag olcsóbban megkapsz, mint más márkánál. Mert ahogy elkezdesz gépet venni, vagy először kell venned drágán vázat és objektívet, vagy először olcsót venni, és utána a továbblépésre kell ráfizetni, a végén úgyis-úgyis százezrek mennek bele.


Használtat is megéri venni, ott viszont arra kell figyelni, mennyi képet lőttek el a vázzal. Minél kevesebb annál jobb, mivel a zár az ami X képkészítés után tönkremehet (típusonként van megadva hogy mennyi a hitelesített expószám amit bírnia kell a zárnak (százezres nagyságú), és egy zárcsere 50-100e Ft.

Illetve még amire figyelni kell, hogy ha egy márkába kezdesz, akkor annál is kell maradni, például egy Nikon vázhoz Nikon objektív, Nikon vaku, Nikon minden kell, más márkánál meg más, mivel minden márka kidolgozott magának egy rendszert, ami csak magával kompatibilis a legtöbb esetben. Ezért kicsit előre is kell tekinteni, hogy amennyi pénzt elő tudsz erre a szórakozásra teremteni, az melyik márka árfekvésébe illik bele. Drágább a Canon, Nikon, nagyobb arányban használják, ezért inkább ezeket reklámozzák neked, kisebb felhasználói táborral bír, és az előzőekhez képest olcsóbban kapod meg az Olympus, Sony, Fuji, stb... márkákat, amik nem feltétlenül rosszabbak, de egy más szintű minőséget képviselnek (ahogy írtam is, az Oly színei magasan jók, más márka meg lehet élességben vagy másban erős).

2011. jún. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tetro ***** válasza:
nekem van egy eladó canon 30d-m objektív nélkül épp :D
2011. jún. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!