Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Letöltöttem a maffiózók...

Letöltöttem a maffiózók sorozat első évadjának mind a 13 részét DIVX formátumba egy DVD-re. A házimozi rendszeremmel nem tudom megnézni, nem jó a kép minősége. A házimozi rendszeremen kell át állítani valamit? Mit kell tennem hogy le tudja játszani?

Figyelt kérdés

Több DIVX filmet is letöltöttem már, azokat lejátszotta.

Lehetséges hogy azért nem játsza le mert egy lemezen 13 divx film van?

Panasonic SC-HT335 házimozi rendszerem van.A formátumok java részét,így a DIVX formátumot is le tudja játszani.


2011. jún. 16. 19:57
 1/8 bermuda55 válasza:

probáld meg egy torrent oldalrol felvenni,ott tökéletes lesz.

egyébként mekkora egy film gb-ban?

2011. jún. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Torrent oldalról vettem le.Az első évad 4,3GB hosszú.

Ráfért egy lemezre mind a 13 rész.

2011. jún. 16. 20:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy nem jó a képminőség? Túlságosan tömörített, kockás a kép, ilyesmire gondolsz?


Ez nem a lejátszás hibája, hanem ilyen a film, ennyire be lett tömörítve. Mondjuk, nem is csoda, ha rá tudtál gyömöszölni 13, minimum 45perces epizódot egyetlen DVD-re... Ez kb. 350 Mb-os epizódokat feltételez, ami átlagosnak mondható.

2011. jún. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: nem teljesen világos a problémád. Azt írod: "A házimozi rendszeremmel nem tudom megnézni, nem jó a kép minősége. (...) Mit kell tennem hogy le tudja játszani?


Most akkor lejátssza, csak csúnyán, vagy nem játssza le?

Ha nem játssza le, akkor nem támogatott formátumról van szó, amit a lejátszód szoftverfrissítésével lehet megoldani, vagy újra le kell töltened a sorozatot más formátumban, vagy át kell konvertálnod olyan formátummá, amit a lejátszód már képes kezelni.

2011. jún. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen rosszul írtam.Le tudom játszani, csak elcsúszik a kép,nem jó a kép minősége.

Átkonvertálom DIVX-ből DVD-re.Tudsz egy jó DIVX to DVD konvertálót ami elég gyorsan átkonvertálja és jó minőségben? Köszönöm az eddigi segítséget.

2011. jún. 16. 22:40
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudsz olyan oldalt ahol DVD minőségben le tudom szedni?
2011. jún. 16. 22:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Format Factory elég jó kis konvertáló, azt próbáld meg.


Azonban olyan nincs, hogy DVD-formátum, olyan van, hogy DVD-videó, ami egy speciális média-összeállítás (van benne vob, ifo, stb). Meg a DVD nagyobb is, mint a divx, mivel kisebb a tömörítési aránya, más a képmérete, így egy sima egyoldalas lemezre csak olyan 4-5 epizód férne fel. Azonban mivel neked divx-avi a forrásod, a konvertálástól csak más lesz a formátuma, de a képminősége attól nem fog megváltozni. Ami alapból rossz, az a konvertálástól nem lesz jobb, maximum ugyanolyan, mint a kiindulási minőség.


Javaslat: csinálj avi-ból avi-t, nyugodtan konvertálhatsz divx-ből divx-et, vagy xvid-et, a lényeg, hogy ne menj az mostani meglévő kép- és hangminőséged alá, hanem legalább ugyanolyan maradjon. Végezz pár próbát egy újraírható DVD-vel, és akkor látni fogod, hogy melyik formátumot támogatja a lejátszód.

2011. jún. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.Megpróbálom.
2011. jún. 16. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!