Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van egy blu-ray lejátszóm és...

Van egy blu-ray lejátszóm és ezzel szeretnék építeni egy 5.1 házimozi rendszert. A lejátszóban nincs erősítő és a hangfalaknak csatlakozó sem, akkor hogyan tudom ezt megoldani?

Figyelt kérdés
Külön erősítő + hangfalak? Van valami kritérium erősítő és hangfalak szempontjából ilyenkor (csatlakozókra gondolok)?
2011. nov. 1. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, külön erősítő+hangfalak. Magyarul veszel egy 5+1 házimozi rendszert. Már kb. 16 eFt-ért kapsz akár az Intersparban. Ezt összekötöd a BR lejátszóval pl. egy optikai kábellel és kész.
2011. nov. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

16e Ft-os hangcucc BD-hez. Na, az sem a minőségről fog szólni, asszem...

Optikát BD esetében felejtsd el, az nem viszi át a TrueHD és DTS HD-t, arra jelenleg csak a HDMI képes.


Erre ne sajnáld a pénzt, hanem vegyél egy tisztességes erősítőt és hangfalakat. Nem kell feltétlenül a prémiumkategóriában gondolkodni, a kettőt együtt olyan 150-200e Ft-ért is megkaphatod.

A kritérium annyi, hogy az erősítőn legyen HDMI-csatlakozó, olyan szabványú, mint a lejátszódon (pl. 1.3 vagy 1.4, stb). A hangfalak meg passzoljanak az erősítő teljesítményéhez, más megkötés elvileg nincs.


BD-játékosból bemész az erősítőbe HDMI-vel, majd az erősítőből kijössz a tévébe szintén HDMI-vel. Ennyi az egész.

2011. nov. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

TrueHD, meg DTS HD? A kérdező 5.1 rendszert akar:)

Hogy az nem a minőségről szól? Miért, mondjuk egy 20-30 ezer forintos BD lejátszó arról szól? Persze igazad van, hogy a jó minőséget meg kell fizetni, de hiába akarok én Maseratit, ha csak Suzukira futja :)

2011. nov. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt megértem, de akkor a kérdező ne akarjon Bluray-es házimozi-rendszert, ha nem képes, vagy nem akar áldozni rá. A Bluray egy bizonyos szintű kép- és hangminőséget jelent, amihez szükséges valamilyen tisztességes hangcucc. A kedves kérdező önmagával szúr ki, amennyiben megelégszik a gagyival, vagy az olcsó, alacsony minőséggel, mivel az ilyen eszközök nem fognak tudni olyan kép- és hangminőséget produkálni, amire a Bluray képes. És ehhez nem kell feltétlenül THX-minősített cuccokat venni, az alsóbb kategóriákban is akadnak jóféle modellek.


Minek a Bluray, ha nem hallja a tömörítetlen hangot? Ahhoz képest a legjobb DVD is cincogás. Elég csak egyszer hallani a különbséget, hogy tudja, miről beszélek.

Nem mellesleg a TrueHD és a DTS HD is alapesetben 5.1, de ennél lehet több, akár 8 csatornás is :)


Nekem persze totál mindegy, mit akar, vagy mit tud megvenni, én csak segíteni akarok.

2011. nov. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!