Melyik játékkonzolt vegyem?

Figyelt kérdés

Konzolt szeretnék vásárolni! És egy-két helyről azt olvastam ha eredetizni szeretnék PS3! Warezolni meg nem szeretnék!

Olyannak várom a válaszát akinek megvan mind2 konzolja,illetve kipróbálta mind2őt és abból következtetni tud hogy számára melyik a jobb! Xbox360 vagy PS3!


2011. jún. 29. 20:07
1 2
 1/18 anonim válasza:

Nekem van egy Ps3-am és sok haver xbox-ával játszottam már tehát azt is ismerem.


Már az elején el kell döntenek a kérdést hogy Inkább online szeretnél eredeti játékokkal vagy offline de letöltött játékokkkal.


A második kérdés az az ha online játszassz fizessél-e a netes játékért vagy sem. xboxnál sztem elég drága a live míg ps3-on a psn ingyenes. de a két konzol közötti árkülönbség( kb. 20 k ) 2 évnyi xboxlive-ból kijön.


Ha meg a hardvert nézzük hogy mit kaposz a pénzedért egyértelműen a ps3 a jobb hiszen tud 3D Bul-ray-t ami külön lejátszóként egy elég drága dolog, és így már nem is tűnik soknak az a 20 k.

2011. jún. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

"xboxnál sztem elég drága a live míg ps3-on a psn ingyenes"


igaz, hogy fizetős, de évi 9k szerintem minden, csak nem drága :)

2011. jún. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Az ingyenhez képest szerintem a 9k drágának mondható.

Az évente 1 vadonat új játékot jelent, és semmivel sem nyújt többet (na jó, van pár extra funkciója a Live-nak, de annak a játékhoz semmi köze, csak kényelmi funkciók).


PS3-on több, jobb, szebb exkluzív játék van, és szerintem ez a legfontosabb szempont.

Ott van még a blu-ray lejátszó, ahogy már írták a 3D (de ez mondjuk nem sok embert érint még), a jobb joystick (de a boxé kényelmesebb), és az ingyen multi, ami talán a 2. legfontosabb szempont. Meg amit sokan nem szoktak írni, az az, hoyg a ps3 egy multimédiaközpont. Amióta megvan nekem, meg bármelyik ismerősömnek, folyton azon nézzük a filmet, zenét, képeket, előtte meg PC-n ott nyomorogtam a monitor előtt. Ráadásul lehet streamelni a DLNA funkció miatt (bár ez boxba is van, de ps3-mon kiforrottabb).


Összefoglalva szerintem úgy dönts, hogy megnézed az exkluzívokat, és amelyik konzol játékai jobban tetszenek, azt veszed.

Xbox exkluzívok: Halo részek, Gears of War 1-3, Forza 3-4, meg Alan Wake


PS exkluzívok: Gran Turismo 5, Uncharted 1-3, God of War 1-3, Resistance 1-3, Yakuza 3-4, Killzone 2-3, Dust514, Demons Soul, Heavy Rain, Motorstorm részek, Ratchet & Clank részek, ICO & Shadow of the Colossus, Metal Gear Solid 4, Infamous 1-2, Socom részek, The Last Guardian, Little Big Planet 1-2, és ezek csak a lényegesebbek, rengeteg kevésbé híres, de hatalmas játék van rá.

Lényegesen hosszabb a lista, de ha a negyede nem érdekel, akkor mindegy a hosszú lista, akár boxot is vehetsz.

2011. jún. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amíg még fontos hogy ide írjak miért van az hogy Sony 1 év gari míg a Xbox360 2 év?


2év nem csalóka? Szóval ez nem olyan 1 év teljes gép másik 1 év pedig szoftveres része?

2011. jún. 29. 21:00
 5/18 anonim ***** válasza:
De már rég a PS3 alkalmasabb letöltött játékokra csak rá raksz egy programot azt csak a játékot kell letölteni! Az xbox360on flash az sokkal bonyolultabb meg ott a játékot patchelni! Ha online akkor xbox360 mert a live jobb mint a ps net de csak 8500ft egy évre! flashelve is játszhatsz liven nem fognak ki bannolni ha a legújabb flash van rajta!
2011. jún. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Előző:

igaz, ps3-mat könnyebb feltörni, de körülményesebb a letöltés. Akár 40 gigás játékot elég sok idő leszedni ha nem vagy DIGI-s, főleg, hogy még a torrent oldalakon is elég szar a mennyisége, rapidshare-ről meg ne is beszéljünk.


Live meg igaz, hogy jobb, de ahogy írtam, játék szempontjából semmivel sem jobb, PSN-en is laggmentesen lehet a nap 24 órájában játszani, cserébe ingyen.

Ha valakinek számít az a pár extra funkció 9 rongyért amit a Live nyújt, akkor az vegyen Xbox-ot.

2011. jún. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
utolsó: látom nagyon ps fanatikus vagy :)
2011. jún. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Igen, eléggé az vagyok, de azért próbálok nem hülyeségeket beszélni, utánanézek annak, amit mondok, és ok nélkül nem fikázok.

Szóval lehet, hogy fanboy vagyok, de azért hazudni nem szokásom.

2011. jún. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:

"PSN-en is laggmentesen lehet a nap 24 órájában játszani, cserébe ingyen."


Már, ha éppen nem töri fel valami hackercsoport. :)


Az én tapasztalatom az, hogy jóval lassabb a ps3 a boxnál (az általam próbált játékoknál, black ops,tdu2).TDU2-t nekem fél perc alatt betölti, ps3on ez min. 1,5 perc...

Nincs cross-game voice chat, az xmb is lassabb mint a guide.

2011. jún. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Remélem ez a feltörős dolog csak valami poén akart lenni, mert régebben boxnál is volt 2 hetes leállás (oké, hogy ez a psn-es leállás fele, de ez kötekedés szempontjából most nem fontos), és ha a Microsoft lett volna a hackerek célpontja még a mai napig is offline lenne.

Igen, feltörték, ciki meg minden a Sony-nak, de ez érvelés szempontjából 0.


XMB tényleg néha már idegesítő, hogy nem képes betölteni egy ms alatt (ms itt nem Microsoft, hanem milisec), de ahogy írtam, ennek a játékhoz nem sok köze van, csak kényelmi "funkció".

Cross-game voice chat-et pár ember hiányolja ps3-ból, fórumokat olvasni, de szerintem a játékosok 90%-át nem érinti. És a játékhoz ennek sincs köze, szóval ha valakinek nem számítanak az ilyen apróságok, annak egyértelműen PS3.

Ha meg valakinek számít, menjen Live-ra, de szerintem inkább az exkluzív játékok alapján döntsenek az emberek konzolvásárlás előtt, online funkció meg max az utolsó szempont

2011. jún. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!