Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Számítógépemet hogyan köthetem...

Számítógépemet hogyan köthetem össze a házimozim hangrendszerével?

Figyelt kérdés

Adott egy PC, alaplapi 5.1-es AC'97 hangkártyával és egy LG (LH-T6340) házimozi rendszer. A DVD lejátszó beépített erősítőt tartalmaz. Hátlapján van két RCA csatlakozós AUX bemenet (jobb és bal).

A gépemen két darab szabvány Jack dugós kimenet van, az egyikhez térhangzást jelölő ábra van rajzolva (ha minden igaz).

A kérdésem, hogy összehozható-e a kettő, mert a DVD-m hangszórói sokkal szebben szólnak, mint a PC-é. Jó lenne, ha 5.1-es hangot adhatna le így a hangrendszer, de ha ez nem megoldható (mivel csak két AUX bemenet van) akkor 2.1 is tökéletesen megfelel.

Milyen csatlakozót/kábelt kell vásárolnom, hogy ezt meg tudjam valósítani? Egyáltalán lehet?


Előre is köszönöm a segítséget!


2009. márc. 28. 15:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Szia szerintem így működni fog ezt az átalakítót benyomod a pc be és rca kábellel össze tudod már kötni [link]
2009. márc. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak két kimeneted van, abből nem lesz 5.1 soha. Nincs ott esetleg optikai vagy spif kimenet? Bár én azt gyanítom hogy abből az egyik a Line IN, vagy MIC bemenet lehet a másik meg a stereo kimenet.


Egyébiránt a DVD-re a kollega által javasolt átalakítóval kötheted rá. Az sem 2.1 lesz hanem 2.0 Esetleg a DVD-majd lekeveri több hangszóróra.

2009. márc. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

Számítógép csatlakoztatása az 5+1 bemenettel rendelkező házimozi erősítőbe a következő.

1) 6db. RCA dugós/3,5 jack dugós kábelre lesz szükséged!

(ha RCA bemenetes a házimozi erősítő).

Intézőben, C://Program Files mappában keresd meg a Realtek Sound Manager mappát.

Azon belül az ALC 850 mappát és abban a WDM mappát. Nyisd meg, keresd meg az RTLCPL.exe fájlt, (érdemes küldeni a Start menübe, ahonnan bármikor indíthatod!) majd Futtatás. A megjelenő fő panelen válaszd a >Speaker Configuration< gombot.

Kattints a lefelé mutató fekete háromszögre, mire lenyílik, és válaszd ki a >6CH Speakert<.

A Back Panelen, szín szerint is látható az 5+1 csatlakozások aljzatainak helyes bekötése. (6db. különböző színnel jelölt 3,5 jack aljzat). Az >SPD< gombot megnyomva, két választási lehetőséged lesz. Válaszd az >Output Digital only< lehetőséget. A 3D Audio gombbal tesztelheted fülre is, hogy helyes-e a csatlakozás!

sok Sikert!

2009. márc. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! Itt egy kép a PC hátulján lévő csatlakozókról: [link]


Egyébként Linuxom van, így felejtős azzal a programmal a beállítás, de azért köszönöm Neked is. :) A DVD-n kettő darab AUX bemenet van, a gépen kettő kimenet plusz egy mikrofon bemenet. (Zöld, kék, rózsaszín, ahogy látható a képen is.) Így azért egyértelműbb. Ez esetben konkrétan hány kábelt kell vennem? Kettőt?

2009. márc. 29. 11:44
 5/13 anonim ***** válasza:
A képen látszik minden. 1 darab átalakítót kell venned, ahogy írtam is. Majd értelemszerűen, szín szerint bedugni a DVD-be. Ennyi. Lesz egy sima sztereo jeled amit valószínű a DVD lekever 2.1-be. A hátsó hangszórók valószínűleg meg sem fognak szólalni.
2009. márc. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, így már teljesen világos! Holnap megyek is és megveszem a csatlakozót.


Üdv.

2009. márc. 29. 12:10
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, hogy csak most tudok válaszolni! ( a 3. válaszadó vagyok)

Ezen a képen úgy látszik, hogy a hangkártyád sima, 2CH (sztereó)

A piros = mikrofonbemenet,

Kék = sztereó vonal bemenet (Line In)

A legalsó zöld (Line Out) aljzat lesz a sztereó kimenet. (Ezt kell összekötni a házimozival).

Ha ide már csatlakoztatva van egy fejhallgató, akkor lehet kapni, un. Y 3.5 Sztereó elágazót ( 1 dugó / 2 aljzat, kb. 200Ft.) amivel eltudod osztani az audió jelet két felé.

A csatlakoztatáshoz 3,5 sztereo jack dugós >>>>> 2xRCA dugós kábelre lesz szükséged.

Kapható, 1.5m, 3m, 5m, 10m-es hosszban. (Hiradástechn. alkatrész, és szám.tech. üzletekben.

Ára, üzlet, minőség és hossz függő, 100 – 1990 Ft.)

2009. márc. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimerítő választ, sokat segítettél!


És elnézést a félrevezetésért, rosszul tudtam a hangkártyám tulajdonságait. Igazából ezzel eddig nem is nagyon foglalkoztam, inkább csak a gép szoftveres része érdekelt. (Na persze azért szétszedni - összerakni tudom. :) )

2009. márc. 29. 14:48
 9/13 anonim ***** válasza:
Téged a driver kervert meg. Nincs ebből semmi gond. Egyébként 3 csatiból ha okos lenne a hangkártya lehetne 5.1-es jelet keverni, de ez a kártya sajna nem ilyen.
2009. márc. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Megvettem a kábelt, bekötöttem. Viszont folyamatos alapzaj, zúgás hallatszik, épphogy bedugom a csatlakozót a gépbe. Zenét próbáltam lejátszani, ez megy is, csak ne lenne az az alapzaj. Mitől lehet ez? (Sony boltban vettem jack dugó -> RCA, 5 méteres kábelt, 800 Ft-ért.)

Mi lehet a probléma? A DVD biztosan jó, mert rákötöttem így a videokamerámat is, azzal tökéletesen szólt.


Egyébként megy a mélynyomó is. Sőt, az összes hangszóróra kiadja a hangot, ha a DVD-n a Dolby PLII hangzást választom.)

2009. márc. 30. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!