Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha külső merevlemezt vásárlok...

Ha külső merevlemezt vásárlok mit kell rajta megnézni?

Figyelt kérdés
Még nem döntöttem el mekkorát is szeretnék, az edigital.hu ról szeretnék rendelni. Ott van pár adat, de úgy őszintén nem tudom mit kell rajta nézni, melyik mikor jó. Amúgy mekkorát érdemes venni?
2011. júl. 11. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Akkorát érdemes venni, amekkorát akarsz.

Amit nézni érdemes: minél nagyobb RPM szám, 7200 már tökéletes, de ha csak adattárolásra használod (és mi másra használnád), akkor az 5400 is jó, annál kisebbet már ne, bár nem is nagyon létezik olyan.

Ha nem akarod, hogy külső áramforrást igényeljen (tehát nem elég usb-vel összekötni, hanem külön bedugni a konnektorba), akkor 2,5"-es legyen, ha ez nem fontos, akkor jó a 3,5"-ös is, és az olcsóbb.

USB 3.0 is fontos lehet, ha az alaplapod USB3.0-s, amúgy mindegy.

2011. júl. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én WD párti vagyok, ezen kívül:

- kapacitás;

- csatlakozók USB 2 vagy 3, esetleg E-SATA;

- tok szellőzése;

Nagy vonalakban ennyi.

2011. júl. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, márka sem az utolsó, abba pedig WD az első
2011. júl. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Még annyit hogy tudtok esetleg ajánlani valamilyet, pl ti mit használtok, vagy szerintetek melyik elég jó. szerintem 2 tb-st fogok venni.

2011. júl. 13. 10:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Amúgy belső HDD jobban megérné, mert olcsóbb is, és gyorsabb is.

Külső 2 terás HDD 30k fölött van, belső szerintem kijön 25 alatt is, és tényleg lényegesen gyorsabb

2011. júl. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1 TB-nál nagyobbat nem vennék, behal, akkor igen sok anyagot kell újraszedni, vagy adatmentés százezrekért.

Inkább 2 vinyó legyen.

2011. júl. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!