Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mit ajánlanátok egy olyan...

Le Pepe kérdése:

Mit ajánlanátok egy olyan gitárosnak, aki akkusztikus gitáron játszott eddig (kb.1 évet) és most szeretne venni egy jó elektromos gitárt?

Figyelt kérdés
Márkanévre célzok, olyanra, mely nem drága, viszonylag kezdőnek, de elég sok akkordot tudok, szóval azért nem kell félteni.
2011. júl. 17. 01:38
 1/4 anonim ***** válasza:

El kell, hogy szomorítsalak, az akkordozás nem elég. :)

De jó ötlet, az elektromos felgyorsítja a fejlődést. Ezelőtt pár évvel a Squiert ajánlottam volna, nekem van 2 is, 2002-es és 2004-es, akkor még jók voltak. Mostanában nagyon rossz mind, amit a kezembe fogok a hangszerboltokban, ezért nem ajánlanám. Ha mégis emellett döntenél, csakis Standard Series gitárt vegyél, Bullet-ot vagy Affinity-t semmiképp.

Relatíve új a magyar piacon (legalábbis mikor én kezdtem, még nem volt), de nekem már bizonyított a Cort. Olcsó és jó hangszereket gyártanak. Ja, és ha már gitárba fektetsz, 50-60 ezret legalább szánj rá. Ha kicsit nagyobb a keret, akkor beleférhet egy komolyabb Ibanez is, 110 körül már kapsz RG350-et.

Amin spórolhatsz, az az erősítő, ha csak otthon tervezel játszani. Egy jó hangkártyával a gépbe dugva tökéletesen effektezheted és jó minőségben fel is tudod venni.

Ha van még valami kérdésed, szívesen válaszolok.

2011. júl. 17. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Azt ajánlanám, hogy tegyél egy hangfogót a már megszokott gitárodra és onnan elvezetheted a jelet egy kábelen keresztül egy keverőhöz amit akár a gitárodról is irányíthatsz, de akkor több másik gomb is kerül a gitárra és másféle kábel kell a gitár és a keverőpult közé.

Oszt kész.

2011. júl. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat!!!
2011. júl. 17. 12:42
 4/4 anonim ***** válasza:

@9:24

Egy jó hangszedő 15 ezernél kezdődik, az általad említett "többgombos" legolcsóbb verziója legalább 30. Tudom, hogy hasznos, nekem is van utólag beépített, de picit sem tudja helyettesíteni az elektromos gitárt. A hangzás csak egy dolog, annál sokkal fontosabb a húrvastagság és a húrmagasság. De hangzásában sincs köze hozzá.

Ezt a különböző kábeles dolgot viszont nem értem. :D

2011. júl. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!