Mit jelent a HD?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 2. 08:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

High Definition.


Semmi extra igazából, csak egy cifra kifejezés a nagyfelbontásra.

2009. ápr. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Vagy Hard Disk, ami a merevlemez.
2009. ápr. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Azt általában HDD-nek, vagyis Hard Disk Drive-nak írják, tudtommal. :) Plusz mostanában amúgyis a HD körül van inkább nagy felhajtás. :P
2009. ápr. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen igazad van, ezért is nem írtam még be a High Density-t sem, sőt még más ötleteim is lennének, de biztis, hogy nem azokra gondolt a kérdező
2009. ápr. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A tévében nyomatják állandóan ezt a HD-t,és nem tudtam pontosan mit is jelent.
2009. ápr. 2. 09:17
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hopp, most meg is kérdem! A HD-ban sugárzott csatornáknál a hang egyszerű sztereó vagy elképzelhető, hogy 5.1-ben hallhatjuk a filmeket?
2009. ápr. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem hallod a különbséget, akkor nem tökmindegy? Ha tényleg 5.1, akkor láthatólag igazából az se sokkal jobb a hagyományosnál, hiszen nem hallod a difit. Ha meg nem az, akkor nem az. :P


Kérdező: igen, akkor jól sejtettük, a High Definition-ről, vagyis nagyfelbontásról van szó. Hogy még jobb a képminőség, ennyit jelent az egész.

2009. ápr. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

12:44: Természetesen úgy értettem, hogy a megfelelő 5.1-es hangberendezésen keresztül szólna. Azt is tudom, hogy sok kábeltévés társaság átkódolja, így változik a minőség.


A kérdésem arra irányult, hogy ha eredeti HD-ben érkezik hozzám a jel (vagyis a szolgáltató úgy adja, ahogy kapja), és egy erre alkalmas berendezéssel fogadom, akkor 6 csatornán vagy 2 csatornán fogom kapni a hangot? Bár még nem hallottam természetfilmet 5.1-ben, de szerintem hihetetlen élmény lehet.

2009. ápr. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Passz... Szerintem ezt inkább a szolgáltatódnál érdeklődd meg. :)
2009. ápr. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

A HD műsör a képminőségre utal. Hogy a hang sztereo esetleg térhatású, ez teljes egészében a műsortól függ. Persze, ha az adott műsort esetleg 5.1 hanggal adják, ahhoz az is kell, hogy a beltéri egységed (set-top-box) tudja dekódolni az 5.1-es hangot. Ha a set-top-box-on van optikai audio kimenet, akkor több, mint valószínű, hogy tudja az 5.1-et.

Szóval, műsortól függ alapvetően, de a set-top-box-nak is támogatnia kell.

2009. ápr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!