Miért rossz az lcd tv-k képminősége?

Figyelt kérdés
2011. aug. 6. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert HD vagy HD-Ready felbontásúak, viszont a hagyományos TV adások, illetve a DVD filmek is SD, azaz kisebb felbontásúak. Próbáld ki egy Blu Ray lejátszóval és egyből nem lesz rossz.
2011. aug. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

DVB-T vevővel nézd a magyar antennás műsorokat, ahol van HD adás is, vagy digitális kábelTV-vel, vagy műhóddal (digi Tv és tsai).


Az analóg antennás, vagy kábel TV-s, vagy RCA-val, scart-al összekötött dvd, videó vételnél megmarad a szúnyogháló effekt, vizilabdát, focit nézni hányadék.

2011. aug. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért? Rossz?
2011. aug. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy HD vagy HD-ready. Csak HD van, ami egy tévészabvány, az olyan tévéket pedig, amik képesek megjeleníteni az ilyen tartalmakat, HD-ready-nek nevezik, azaz a készülék megfelel a HD-szabványoknak.

A fullHD is HD-ready, ami azt illeti, hiszen az is megfelel a HD-követelményeknek, csak nagyobb a felbontása, stb.


Amúgy nem rossz az LCD-k minősége, csak a maximális képminőség érdekében HD-minőségű tartalmakat kell nézni, pl. blu-ray-t.

Analóg, SD-felbontású tévéadások soha nem lesznek szépek HD-tévén nézve.

2011. aug. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy HD ready?

Akkor ez mi okoska?

[link]

2011. aug. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Olvasd el újra.Aki akarja megérti.Olyan nincs,hogy HD Ready felbontás.Azt pedig még le is írja,mit jelent valójában a HD Ready kifejezés.Végre egyszer viszonylag pontosan leírja valaki,te meg gúnyolódsz.......

Én is jártam már így,hogy tévesen elterjedt dolgot akartam tisztázni és még én voltam a hülye,ezért is bosszant ez.

2011. aug. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Okoska, te meg tanulj meg olvasni és gondolkodni, mielőtt hülyeségre nyitod a kis szádat. Azért, mert valamit tévesen tudsz, attól az még nem biztos, hogy úgy is van... Marha -.-
2011. aug. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!