Hogy tudok borús, rossz időben, jó minőségű, nem zajos kültéri fotót készíteni?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodtam, hogyan tudnék ilyen borús, őszi hatású képet készíteni, mert eddig napfényben majdnem magazin minőségű képeket csináltam, még teljes felbontásban is éles volt. De ilyen rossz időben szeretnék képet készíteni, ráadásul direkt ilyen legyen a képi világ, azt hogy lehet megoldani? Vaku, vagy egyéb beállítás? Általában vaku nélkül szoktam fotózni, megfelelő beállításokkal, mert úgy szoktam a legrealisztikusabb, szép képeket elkapni.
2011. okt. 7. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Az élesség nem a felbontáson múlik, hanem a rekesznyílás állásán. Minél tágabb a rekesz, annál kisebb a mélységélesség területe (DOF, az a része a képnek ami éles). Minél szűkebb a rekesz, annál nagyobb a mélységélesség és a kép éles részeinek mértéke.

Ha az a gond hogy nincs elég fény, akkor három lehetőség van:

rekeszt nyitsz - több fény jut az érzékelőre, ilyenkor csökken az éles terület nagysága;

iso-t emelsz - érzékenyebb lesz az érzékelő, zajosabb lesz a kép;

záridőt növelsz - több fény jut az érzekelőre, de egy bizonyos idő felett (1/60, 1/30) már nem tudod kézzel bemozdulás nélkül kitartani.


Ez a három érték aminek változtatásával tudod az expozíciókompenzációt állítani, és ha nincs elég fény, akkor valamelyik érték módosításával eléred hogy az érzékelőre eső fény kellően megvilágítsa azt.


A képi világ a színhőmérsékleten múlik, ha a géped tudja azt is kézzel ki tudod mérni.

2011. okt. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Érdemes a rekeszt f/11re állitanod ennél a rekesznyílásnál a legélesebb a kép.

Attól függ mit szeretnél fotózni a fénykép melegségén még tudsz úgy csalni, hogy borús, vagy napfényre állitod a géped azonbelül,pedig nyomsz a színskálán kettőt a sárga felé és egyet a pirosba, mindjárt melegebbek a képeken a falevelek, az arc. Naplementénél is ezt alkalmazom, csa azt kizárólag felhős opcióban.

2011. nov. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Semmi irónia de annyira tetszik hogy följövök olvasgatni és minden ilyen nehéz témában vannak hozzáértők :) és tök jó látni hogy aki hozzáért az segít...
2020. febr. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!