Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Erősítők kimeneti teljesítmény...

Erősítők kimeneti teljesítményének mérése. Hogyan is?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, adott egy akármilyen erősítő stb. és rá van kötve pl egy 4R hangszóró. (Tudom hogy műterheléssel kellene mérni de még nincs szóval ez csak saccoló jellegű)


feltételek:

bemeneti jel: szinusz@60hz

- Hangerő addig feltekerve míg a szkópon nem látom hogy torzít!


A hangszórón eső feszültség 8Vp (vagyis nullától nyolc volt -> félperiódus)

Mivel félperiódus jel ugyan az mint a másik fele csak invertálva, így 50+50% az 100% teljesítmény lesz.


Hangszóró: 4ohm


Számolás:

Ip kiszámolás:

I=U/R értelemszerűen

2A=8V/4ohm


A teljesítmény:

P=U*I vagyis 8V*2A= 16Wp


Átlagteljesítmény:

16Wp/1,42= 11W


Arra vagyok kíváncsi hogy jól számolok-e?


Egy MNC Evolution fejegység volt a tesztalany ami a hangszórót hajtotta az AUX bemenetén keresztül egy jelgenerátor program segítségével PC-ről.


2011. aug. 10. 19:37
 1/1 A kérdező kommentje:

Közben olvastam egy másik, egyszerűbb mérést is. Erősítő bemenetére turzulatlan szinuszt, a hangerőt addig amíg nem torzul(vagy füllel vagy szkóppal) és egy multimétert ráakasztani a kimenetre ACV állásba ami az efektv feszültséget fogja nekünk mutatni. Aztán a képlet P=U^2/R


Vagyis: 8V^2/4ohm = 16W


Ezek szerint az én számításom is jó csak bonyolultabb... :D

2011. aug. 10. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!