Mi lehet a gond? Nemrég készítettem egy hangszedőt (elektromos gitárra), és valamiért nem az igazi.

Figyelt kérdés
Hat polusúra csináltam, tehát két fémlap közé ragasztottam egy keskeny fát , és abba fúrtam a hat lyukat, és ezekbe tettem a pólusként használt csavarokat. Vörösrézzel tekercseltem (szerintem olyan 6000 körül lehet), és alá mágnest is raktam. De valamiért nem működik.5
2011. aug. 10. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Én mintha elvi hibát vélnék látni.. A fémlap az milyen fém, és hol a mágnes, bár igazából máshol látok hibát.

Én 40 éve fogtam két ajtómágnest, összeraktam őket taszításra, aljára tetejére 2 műanyaglap, persze nagyobb, arra azt a 6000 menetet, és annyi.. Szólt, jól..

A mágnes szórt körében rezgett a fémhúr, a tekercs meg azt vette fel...

2011. aug. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Készítettem kettőt is, az egyik nemesacélból van, a másik egy nem túl vastag alumíniumlemezből.
2011. aug. 11. 09:33
 3/7 anonim ***** válasza:

A nemesacél (ha rozsdamentest értesz alatta) ÁLTALÁBAN nem mágnesezhető, az jó lehet, meg az ALU is.

De hol a mágnes? Mert én arra tekertem a drótot a keskenyebb oldalára/oldalukra. Ennek a kettőnek az együttese fekvő helyzetben került a húrok alá.

A két mágnesem rövidebb oldalánál egymás mellé (össze) rakva, ez hosszában kitette a 6 húr távolságát..

Meg mi az, hogy nem szól jól? Ha a hangerő kicsi, akkor nagyobb erősítés kell...

Nem tudom, lehet, hogy a mai elektromos gitárokban van erősítő, mert akkor már jóval nagyobb jelet kap az erősítő, itt pedig csak mV-os nagyságú, amit kap, lehet ez kevés.

2011. aug. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni, de természetesen használtam mágnest.

A tekercs alá raktam közvetlenül, illetve a fém alá.

2011. aug. 11. 13:11
 5/7 A kérdező kommentje:

Még valamit kérdeznék az első válasszal kapcsolatban. Mégpedig azt, hogy mivel ragasztotta össze a két mágnest?

Jó erre a célra sima pillanat/vagy valamilyen uiverzális erősragasztó?

2011. aug. 11. 13:16
 6/7 anonim ***** válasza:

"De hol a mágnes? Mert én arra tekertem a drótot a keskenyebb oldalára/oldalukra. Ennek a kettőnek az együttese fekvő helyzetben került a húrok alá."

Én nem a tekercs alá, vagy fölé raktam, hanem arra tekertem a drótot.

Semmivel se ragasztottam, A KESKENYEBB oldal mindkét végén volt egy bemélyedés (eredetileg itt fogta a műanyag ház), ide került az alul-felül lévő két, természetesen

5-5mm-el nagyobb műanyaglap, mint csévetest, ott fogta ezeket össze 2 db 3-as sárgaréz csavar, nem tudott szétugrani... Némi szigetelőszalag a fenéken körbe, aztán a huzal, 0,09mm-es...

2011. aug. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszait, igazán hasznosak voltak:).

Nagyjából tudom már mit illetve miket rontottam el.

2011. aug. 12. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!