Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a bridge és tükörreflexes...

Mi a bridge és tükörreflexes gép közt különbségek?

Figyelt kérdés

azt tudom hogy a tükrös gépen cserélhető az objektív a másikon pedig nem...meg a képminőség is látszik..és a két gép beállításai is teljesen mások..


de ezt én megfogalmazni nem tudom jól..

szeretnék venni egy tükrös gépet canon eos 400d-t

és az unokatesómnak egy bridge gépe van panasonic fz28-a nagyon szép képeket készít meg minden de egyszerűen nem érti mért akarok tükrös gépet amikor a bridge gép is ugyan ezeket tudja én sok mindent mondtam neki hogy a tükrös gép az jobb de ő azt mondja fölöslegese sok pénzt kiadni mikor szinte ugyan olyan képeket készít bnőmenk van ilyen canonja és nálunk volt én meg kipróbáltam és mutattam a képet uncsi tesómnak és erre mondta ilyet az én gépem is tud...mit mondjak amin belátja hogy a tükrös gép jobb..??? de már azon voltam hogy nem taglalom neki és amikor meglesz a gépem és találkozunk akkor csinálunk ugyan olyan képet és itt a számítógépen megnézzük hogy melyik lett jobb mi a különbség..


2011. aug. 20. 20:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Tükrös gép:

gyors AF, sportra a bridge esélytelen.

Van DOF (azaz kicsi a mélységélesség már nagylátó tartományban is, ha tág a rekesz, mondjuk f2.8)

Kevés fényben tükrös gép és fényerős (legalább f2.8) optika lemossa az összes kompaktot.

Jobb kezelhetőség, spot fénymérés (mondjuk ezt úgyse tudja, mi), lehetőség rendszervakuk használatára.


Napfényben állványról tájképet csinálni tök mindegy, mit használsz. Küldd el, hogy fotózzon kosármeccset csarnokban vagy koncertet a kisebb fesztiválokon. Ha nagyon szívatni akarod, akkor fotóztass kocsmákban rendezett tehetségkutatókat. Csináltass vele ellenfényes képeket, vagy témát úgy, hogy a borult ég is benne van. Szarrá fog égni a fél fotója...

2011. aug. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi..

nem akarom szivatni mert jóban vagyunk meg dicsérjük egymás képeit csak mikor azt mondom hogy hamarosan meglesz a tükrös gépem akkor mondja jajj ugyan olyan képeket készít mint az övé...persze ami 2-3száz ezres gép arról nem mondja csak ami 100 körül van... nah mind1 majd az lesz hogy csinálunk vmiről képet és aztán megnézzük melyik lett jobb, meg a különbégeket sztem ez a legjobb..mert tényleg szerettem legjobb uncsi tesóm...

2011. aug. 20. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!