Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » RCA kábelek fajtái, ha egy...

RCA kábelek fajtái, ha egy kamerán van egy piros egy fehér és egy sárga kábel akkor melyik micsoda?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a sárgában megy az analóg video jel és a pirosban kell elvileg lennie a tápellátásnak, de nem tudom, hogy a fehér mire való és, ha van a kamerán akkor változtat e vmit a kötésen.
2011. szept. 17. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:

piros - jobb audio out (hangcsatorna)

fehér - bal audio out (hangcsatorna)

sárga - videó-jel out

2011. szept. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tápellátás?

Sárga: videó

Fehér és piros: sztereó hang (külön a jobb és bal)

2011. szept. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akkor együtt megy a jellel a táp vagy mi?

mert egy másik fajtánál a sárga a vid a piros a DC 12V

2011. szept. 17. 20:42
 4/9 anonim ***** válasza:
a pontos válaszhoz ismernünk kellene a kamera pontos típusát és gyártóját.
2011. szept. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Gugu Gabor ***** válasza:

AZ esetek többségében úgy van ahogy fent is írták csak a jel megy át mind a két eszköz ami össze van dugva megy szépen a saját tápjáról

De tényleg sokat segítenél ha írnál típust

2011. szept. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Típust nemtok írni, mert e-bayen nincs, csak annyi van odaírva hogy analóg és hogy 12V-os táp kell neki ami nincs mellékelve. Rendelkezek 12V DC ~300-500mAh aksival de lövésem sincs, hogy milyen kábellel kötöm vele össze.


Ennél tudom, hogy a piros táp a sárga a vid: [link]


Ennél, szét kell szednem kábelt és sárga lesz a vid, piros + és fekete - asszem: [link]


De ennél mi a helyzet, erre vonatkozik az eredeti kérdésem(bár lehet nem ezt veszem túl sokba fáj a szállítás): [link]

2011. szept. 18. 10:30
 7/9 anonim ***** válasza:

Az RCA-kábelen NEM megy táp!


Ez egy egyszerű kompozit audió-videó csatlakozási lehetőség, amiből a SÁRGA a videó, a FEHÉR-PIROS az audió.


A táp másik kábelen át halad.

2011. szept. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ott a pont thx, csak nem volt feltüntetve tápkábel a képeken!
2011. szept. 18. 11:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Ilyen kamerám van nekem is, a piros a táp, de nem RCA, csak ezeken a képeken látszik úgy, mintha az volna.
2013. márc. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!