Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A tévé oldalán van három...

A tévé oldalán van három bemenet, piros-fehér-sárga szinüek, és az alsóba benn törött a kábel hegye, hogyan lehetne kiszedni?

Figyelt kérdés
a házimoziból jön ki a kábel egyik fele és a tévé oldalába vezet,ez a kábel jeleniti meg a filmet amit berakok a a dvd-be h megnézzem,de most nem tudok nézni semmit mert benn tört az a kábel... hogy szedjem ki ? ötlet?
2008. júl. 5. 16:12
 1/9 A kérdező kommentje:
nem biztos ki lehet piszkálni :)
2008. júl. 5. 16:12
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Ez az RCA csatlakozó. Na most először azt kel tisztázni, hogy valóban RCA-t törtél bele? Mert arra rögtön meg is kérdezem, hogy hogyan? Mert elég nehézkes lehetett.

Lényeg: Totál rácseszés, a régebbi csatik voltak hátulról, tehát a tv belsejéből nyitottak, elvileg onnan ki lehet(ett volna) piszkálni. Én szerelőt javaslok, aki talán egy brutál mágnessel kiszedi neked. :)

2008. júl. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mágnessel biztos nem, mert a beletört darab réz, és azt a mágnes nem fogja!

Vagy valahogy hegyes csipesszel megfogni, vagy lebontani a hátlapot, és szerencsés esetben az aljzat olyan kialakítású,hogy hátulról valami hegyes szerszámmal, pl: tűvel ki lehet piszkálni.( A hálózati kábelt húzd ki előtte!)

Ha végképp nem megy, akkor az RCA aljzatot ki kell cserélni. Ehhez már szakembert ajánlok!

2008. júl. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
csak a sárgába kellett a kábel,de amugy müanyag ami beletört
2008. júl. 5. 21:33
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy euroscart kábelt, és dugd át a házimozit a TV hátuljába!


Furcsa ez a beletörött műanyag! Ami bele tud törni a csatiba az a középső érintkező, az meg általában bevont réz! De azt is nagy művészet bele törni! Nem valami gyerek dugott valami játékot bele?

2008. júl. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
meg az is furcsa h a másik vége ennek a csatlakozónak nem műanyagból van(az a "hegyes" része ami kijön)
2008. júl. 6. 09:41
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A második válaszoló vagyok, és a kommentjeidet olvasva, jó volna tisztázni, hogy tulajdonképen mi is tört el.

A TV oldalán RCA csatlakozó aljzatok vannak.

Az ezekbe való dugó egy kb. 3mm. átmérőjű galvanizált réz csatlakozó, un. meleg ér, (ami nem furcsa, hogy nem műanyag, hisz akkor szigetelő lenne) amit egy kb. 8 mm. átmérőjű, szintén fémből készűlt palást vesz körül, ahova a kábel árnyékolása van kötve. A dugóban semmiféle műanyag gyűrű nincsen.

Az aljzatban található műag. gyűrű, ami kitölti a meleg ér hüvelye, és a szintén fém árnyékoló palást közötti részt.

Lehet, hogy Neked az aljzatod tört el?

- Ebben az esetben azt szerelővel cseréltesd ki!

- Vagy, mint az előző válaszoló írta használj Scart kábelt!

- Vagy párszáz forintért kaphatsz Scart>RCA adaptert, amit a TV hátuljába bedugva, ugyanazt a kiosztást kapod, mint ami a készülék oldalán volt.

Arra figyelj, hogy bemeneti adaptert vegyél, vagy ha ez variálható, akkor a rajta lévő tolókapcsoló bemeneti állásba legyen kapcsolva !

Jó hosszúra sikerűlt levelemmel, remélem sikerűlt segíteni! Üdv!

2008. júl. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
kösz a választ jó info.de még most sem tudom hogy került az aljzatba és a dugóra müanyag,ugyanis a kábelnek két vége van,az egyik a dévédébe megy bele,amelyikkel semmi probléma(fémből van a dugó),a másik meg a tévé oldalába(ahol van a három egymásalatti hely(piros-fehér-sárga) közül csak a sárgába megy. és épp a sárgába ha belenézek látom h bele van törve egy kis fehér müanyag,ami eléggé hátra van nyomva.aztán van ugye a kábel,ami a sárgába megy bele és abba szintén ott az a fehér kis müanyag,amire ti azt mondtátok h fémből kell lennie.és csak a dugóról törhetett ez le.ez a müanyag ugyanaz a müanyag mindkét helyen,szval a dugón is és az aljzatba is. csak azt nem értem h h került ide az a müanyag,amit nem tudok kiszedni onnan és ezért filmet se nézni ... :@ jo hosszan leirtam :S na mindegy azér ha vki tudja az irhat :S
2008. júl. 7. 13:56
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy átváltasz a scartos lehetőségre vagy elviszed szerelőhöz sztem ne nagyon nyúlj hozzá.
2008. júl. 8. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!