Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha egy hangfalra az van írva...

Ha egy hangfalra az van írva hogy "Terhelhetőség (RMS/max. ) : 150/400 W Terhelhetőség - szinuszos: 150 W Zenei terhelhetőség (max. ) : 400 W " akkor ahoz milyen erősítő kell?

Figyelt kérdés
[link]
2011. szept. 19. 13:40
 1/4 A kérdező kommentje:
vagy esetleg ehez : [link]
2011. szept. 19. 13:45
 2/4 anonim ***** válasza:
AZ RMS lenne a valódi érték, és ha valóban 150W RMS-t tudnak akkor olyan végfok kell ami az adott impedancián 150W RMS-t tud. Na de ezek gagyi játék hangfalak, semmire se jók, piezo magassal ami rettenetesen szól. Oké, látom, hogy olcsóak, de ez így pénzkidobás. Megveszed, és rájössz, h nem jók, majd nem tudod eladni.
2011. szept. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
vagyis akkor a szinuszos értéket kell nézni.És olvastam olyat hogy az hangszórónak az erősítő 1,5x ösének kell lenni akkor ennek 100w kell ? vagy a szinuszosnál ezt nem kell figyelembe venni.Kösz hogy mondtad hogy rossz hangfalak.nem ezeket veszem.
2011. szept. 19. 17:11
 4/4 Acplinth válasza:
Elvileg jó a 1,5x érték de akkor figyelj hogy meddig bírja a hangfal. Én egy hangtechnikustól tudom hogy a 2x-es kell. Ezzel a hangfalat se hajtód túl meg az erősítő sem melegszik halálra. :)
2012. szept. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!