Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért van az, hogy ha veszek...

Miért van az, hogy ha veszek egy új fülhallgatót az MP3-lejátszómhoz, hetek alatt elhasználódik olyan módon, hogy előbb az egyik oldali döglik be, majd a másik is?

Figyelt kérdés
2011. szept. 24. 12:49
 1/9 anonim válasza:

Na ez egy jó kérdés.

5 éve megvan az MP3-am, de 3-4 havonta új fülhallgatót kell vennem...

Azt mondta valaki, hogy azért mert feltekerem az MP3-ra, és ezért megtörik. De olyat is mondtak hogy a hangerő miatt tönkremegy. Nem tudom.

2011. szept. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 reptoid ***** válasza:

1) nem vigyázol rá eléggé, eltörik a vezetéke

2) szar a minősége, normál használattól is hamar tönkremegy


Amit leírsz hiba, az tipikus vezeték törés, érintkezési hiba. Vagy a csatlakozója kopik el (ez a legkevésbé valószínű), vagy eltörik benne valahol a vezeték. Ahol sokat hajtogatódik, ott könnyen előfordulhat.

2011. szept. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
úgy gyártják direkt, hogy fogyóeszköz legyen, rendszeresen kelljen rá pénzt költeni, így jobban megéri nekik, mintha kitartana egy életen át. a mobiltelefonok is ilyenek, és lehetne még sorolni. így vagyunk rákényszerítve a vásárlásra, a fogyasztásra.
2011. szept. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyszer kell rá költeni és nem hulladékot venni ami a törős kínai vezetékekből van.

15ezer környékén prémium kategóriás fülhallgatók vannak, amik több évnyi hű szolgálatot tesznek az embernek. Persze vigyázni erre is kell, rángatni nem szabad, de feltekeréstől ha nem feszíted meg nem lesz baja.

2011. szept. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kitalálom, 500 ft-os fülhallgatók?

Talán pont ezért, borzalmas minőségű az egész.

2011. szept. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Naná, hogy megtöröm, de ami kötélszerű, hosszú és vékony azt általában már az ókor óta feltekerni szokták. Mit csináljak vele, vegyek egy egyméteres dobozt, amibe belefektethetem, hogy sehol ne törjön meg?:D Így praktikus, nyilván mindenki így használja, eszerint is kéne legyártani őket, hogy ezt bírják.


" úgy gyártják direkt, hogy fogyóeszköz legyen, rendszeresen kelljen rá pénzt költeni, így jobban megéri nekik, mintha kitartana egy életen át. a mobiltelefonok is ilyenek, és lehetne még sorolni. így vagyunk rákényszerítve a vásárlásra, a fogyasztásra."


Na itt a pont, kimondta a válaszoló a lényeget. Tapasztalom, hogy a mobiltelefonok már egy ideje olyanok, hogy nem lehet őket tartósan használni. Visszatérve a fülhallgatózhoz, már vagy az 5-ket használom el és baromira idegesít. Szerintem veszek egy ilyen nagyobbfajtát a Media Marktban:D

2011. szept. 24. 16:10
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne...

A Media-ban kb minden duplaáron van.

Vegyél márkásat, ezekre garancia van, nem lesz bajuk.

Én most egy 20 ezer forintos Sennheisert vettem, de nem bántam meg...

Olyan dolgokat hallok ki zenékből, amiket eddig soha, jár hozzá egy bőr tok, amibe nagyon jól bele lehet tenni, soha nem fog megtörni...

2011. szept. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Panda Péter ***** válasza:
nem gagyi, 500 forintos, teszkós, hama, meg tökömtudja milyen füleseket kell venni, hanem ki kell köhötni egy mormálisat. nem hamisítvány sennheiser cx300 már 4ezerért van hardveraprón.
2011. szept. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 papipala válasza:

Èn rájöttem, hogy lehet megnövelni a fülhallgató èlettartamát

Fogsz egy nemfogó golyós tollat..

Kiveszed a rugóját ès spirálisan rátekered az-az (a rugo csúszkálnifog a vezetèkez ezèrt kitolod a vègère a jack dugo felöli rèszig ès min 2 vègèt a rugonak kicsit összenyomod annyira hogy ne mozduljon el..

Így a rugo nem engedi, hogy megtörjön.

Üdv. Hajdú Huba

2015. dec. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!