Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha egy 2x100W-os erősitőt...

Ha egy 2x100W-os erősitőt veszek, felesleges hozzá 2x300W-os hangfalakat venni?

Figyelt kérdés

Mert akkor 100w-nál töbnél nem szólnak ugyse a hangszórók,vagy hogy van ez? tudná teljesiteni a 300W-ot a hangszóró 100w-os erősitővel?

ja és az erősitő és a hangszórók is 4Ω-osak.


2011. szept. 27. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Az egésznél van egy fontos alap: RMS, szinusz, zenei. Ezt a három teljesítményt szokták megadni erősítőknél és hangfalaknál. Kérdés, hogy melyiknél mi van megadva?


Legyenek azonosak (zenei általában, kivéve ha kínai, akkor RMS, hogy nagy számot lehessen írni). Az erősítőnek a _maximuma_ a 2x100W, sose fogod ezen használni. Itt már általában torzít, jó közepesen, 50W körül érdemes használni. A 300W lehet, hogy túlzás, de legalább nem fog leégni/szétszakadni mert nem tudod túlhajtani, és torzítani sem fog, még ha 70-80W körül is hajtod meg. Ez a teljesítmény otthon, szobában még sok is...

2011. szept. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ok,kössz.

asszem akkor olyan 70-80W-os erősitő jo lesz mellé.

2011. szept. 27. 18:56
 3/9 anonim válasza:

Ha szobában akarod hallgatni, akkor bőven elég fele ilyen teljesítményű erősítő is, csak jó minőségű legyen.

Nekem egy Technics 2x80W-os van, de brutális szobában, felénél feljebb sohasem vettem a hangerőt.

Mikor ezt vettem akkor még én is csak a nagy számokat hajkurásztam, de már rájöttem hogy szobába ez bőven sok.

2011. szept. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A hangszórókat úgy kell "méretezni" ,hogy legalább 25%-kall legyenek "erősebbek" az erősítőnél pl: 100W-os erősítőnél legalább 125W-os hangszórók (hangfalak) kellenek! Egy 100Wos erősítőhőz 150-160Wos hangszórók bőven elegek. (az egyik ismerősőm hangosítással foglalkozik tőle tudom)
2011. szept. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez való igaz! Sok kis JUNIOR menőzik hogy: úúúú,az én szobámban 6-800W van!


Az ,ja... Szerintem a falat robbantanád vele!


Egy szobára bőven elég az a 60-80W (nekem 2x300W-os RMS végfokom van + mellé 2x150W-os hangfalam... mit ne mondjak... tök felesleges,hisz negyed hangerőnél jobban NEM lehet feljebb tekerni!!! Az ablak remeg,a kilincsek remegnek,a szekrény ajtaja remeg... csak az ember bírja ki épp füllel!


Én is inkább már azon gondolkodom hogy lecserélem ezt a rendszert egy igényesebb,valami HIGH-END kategóriát megközelítő Házimozi cuccra... az igaz hogy nem lesz ekkora teljesítmény,de nem is kell,hisz nem használja ki az ember!!!

2011. szept. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nem 2x300,mást találtam,2x200w-os hangszórókat.akkor ahhoz elég 2x80w-os erősitő?

és ugye subwoofert akarok a hangszórókból,akkor kell még hangváltó,vagy nem? anélkül is szépen kiadják magukból a mélyeket?

2011. szept. 28. 21:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Magam építetem a hangfalamat 100W-osak Az erősítő 50W-os negyed hangerőn hallgatva is bőven elég a lakásban. A mély (sub) és a magas (dome) között egy 2.2 nf-os kondenzátor van! Nem használok hangváltót, anélkül is szépen adja a mélyet!
2011. szept. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
200W-os hangfalakat szépen meglehet hajtani 80W-os erősítővel! Nem kell félned hogy az erősítő kárt tehet a hangszorókban, túlhajtás miatt. Nyugodtan használhatod!
2011. szept. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
kössz!
2011. szept. 30. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!