Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A robogómat szeretném ledes...

A robogómat szeretném ledes lámpákkal szerelni, lehet simán az égő foglalatáról levenni áramot hozzá?

Figyelt kérdés

Nem ingadozik? Nem fogja kiégetni a ledeket?

Tehát akksiról vegyem a 12v-ot, vagy az égő áramát használjam?

Újra kell kötözgetnem a kapcsolókat meg mindent az akksitól a lámpáig?


2011. okt. 1. 08:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez attól függ hány volt kell a ledekre. Szóval ez nem lesz ennyire egyszerű. Lehet hogy egy teljesen új elektromos garnitúra kell hozzá tehát új foglalat trafó és társai.
2011. okt. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát kissé gondba leszel. Az még oké lenne, hogy elektromosan illeszted a LED-et/ledeket a robogó tápfeszültségéhez, de hogy össze-vissza fog menni a fénycsóva, az garantált. ELcseszed a fókuszt, ne próbálkozz vele!
2011. okt. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Jahh a fényszórót nem fogom cserélni! :)

Csak indexek, féklámpák, meg két csík a fényszórófoncsor bal és jobb oldalára!

Pontosan 12-v-osak a ledsorok...

Amitől félek, hogy hátha túlfeszt kapnak majd a generátortól...

Tudom van feszszabályzó, de mégis gázra, alapjáraton jobban/kevesebbet világít a fényszóróm...

Gondoltam hátha kiégeti vagy valami...


Kaptam tippet, próbáljam ki egy sorral a féklámpán, járjak egy hetet vele és ha jó, akkor mehet bele a többi... Ez jónak hangzik így elsőre!


Kösz a válaszokat!


Jöhet az okosság amúgy örülök neki ha valaki mond valamit ami biztos és nem kell próbálgatnom!

2011. okt. 1. 23:31
 4/11 anonim ***** válasza:
A ledsorról nem tudok mondani semmit. Azok VALAMILYEN paraméterekkel rendelkező ledek összekötve, valamilyen ellenállás velük sorba. Ha sima ledről kérdeznél, az más lenne.
2011. okt. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Jaja?!?!

Na akkor minden egyes led között van ellenállás, így akár egyet, akár 10-et is lehet egyből 12v-ra kötni! Azt hiszem párhuzamosan vannak kötve a szalagon! És méterre lehet venni!


Ezzel segítettem kicsit?

2011. okt. 2. 06:24
 6/11 A kérdező kommentje:

Amúgy tényleg nem említettem, hogy ledszalagról van szó! :)

Fater azt mondja, hogy ingadozik, de 12v fölé nem engedi a fesszabályzó, így lehet minden további nélkül kötni lámpára... Igaza lehet?


Örülnék ha valaki megerősítené...

2011. okt. 2. 06:27
 7/11 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy 12V fölé megy a generátorfeszültség! :D

11.9V-nál le van merülve az akku. 13.8V ig biztosan fel lehet tölteni. Szerinted mekkora feszültséget adhat a generátor..? (ami szerintem dinamó, mert ha olyan generátor lenne mint autónál, akkor bizony nem pislákolna a világításod)


Szerintem a LEDszalag nem fog belehalni, bár elég necces. Most utánanéztem: hármasával vannak sorba kötve a LED-ek. Hát ha annyira bele vagy pistulva a LEDekbe, akkor próbáld ki, nagyot nem vesztesz rajta.

2011. okt. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az lesz, kipróbálom!

Ha kiégne a próba alatt, akkor ellenállás kell rá?

Hány ohm-os kell majd kb?

Vannak jó kérdéseim :)

2011. okt. 2. 20:08
 9/11 A kérdező kommentje:

Nemtudom a generátor mennyit ad...

Fater cirkálóján minden akksiról megy, neki nincs vele gondja... :S

Nálam kisrobogón kicsit neccesebb...

2011. okt. 2. 20:10
 10/11 anonim ***** válasza:

Ismerni kéne a LED strip tulajdonságait. Ellenállást az adatok hiányában kísérleti úton lehet meghatározni, hogy mekkora kell elé. Nem fog sok kelleni, 100 ohm alatti lesz a frankó. Jah és a kísérleti út:

TUdni kell, hogy 12V-ról hány mA -t venne fel a ledsor. Aztán azt kéne csinálni, hogy kezdésnek egy 100ohmos ellenállást kéne sorba kötni a LED szalaggal, és mérni a rajtuk átfolyó áramot, miközben csapatod neki...


Aztán játsz az ellenállásokkal, míg a kívánt áramérték felső határát be nem tudod lőni.

2011. okt. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!