Melyik jobb? A ps3 vagy az xbox360

Figyelt kérdés
Én azt hallottam hogy az xbox gyorsabban meghibásodik és hogy gyorsabb is, de nem tudom ogy ezek igazak e.
2011. okt. 16. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan egyik sincs de én a PS-re szavazok. Sztem szebb a grafikája. Viszont xBox-hoz ott a kinect is ami elég jó cucc.
2011. okt. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem gyorsabb a box, de már nem is hibásodik meg olyan gyakran.
2011. okt. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

EZ NEM AZ ÉN VÁLASZOM:. EZT EGY MÁSIK VÁLASZOLÓ ÍRTA DE LINEKELM:



Melyiknek jobb a grafikája (hardver)?

A két konzol közti párviadal olyan, mint pl. egy pizza vs. hamburger vita! Mindkettő azonos célt szolgál, de van, amiben eltérőek! A két konzol esetében két szempont szerint lehet grafikai különbségeket összemérni:

- Multiplatform játékok (ami kijön mindkét konzolra)

- Exkluzív játékok (ami csak az egyikre jön értelemszerűen)

A multiplatform játékoknál (kisebb kivétellel) egyértelműen az Xbox 360 a szebb! Mi erre a magyarázat? Amikor egy csapat hozzááll egy multiplatform játék fejlesztéséhez, mindig kiválasztanak egy célplatformot, amire gyakorlatilag megírják a teljes játékot, majd a másik platformokra ún. módon leportolják! Ezeknél a játékoknál a célplatform szinte mindig az Xbox 360 szokott lenni (kivételt képzenek a Final Fantasy XIII, Medal of Honor, Tekken 6 és a japán játékok nagy része, de ebbe most ne menjünk bele)! Miért? Mert az Xbox 360 hardvere sokkal "felhasználóbarátabb", mint a PS3-é! Gyakorlatilag egy PC hardverét használja fel, míg a PS3 az ún. Cell processzort alkalmazza, amire + munkát kell fordítani (később kitérek erre)! Tehát akkor magyarul: megírják a játékot Xbox-ra -> leportolják PS3-ra -> romlik a minősége, ha nem fordítanak rá + figyelmet (ritka szokott lenni, ha még valamelyik banda + időt áldoz a PS3 verza tökéletesítésére)! Ennyit a multiplatformokról, nézzük az exkluzívokat! Gyakorlatilag az exkluzív címek mutatják be a konzolokban lévő erőt! Egy exkluzív játékot fejlesztő cég nem idegeskedik azon, hogy most a másik platformra is elkészítsék a játékot, egyetlen gépre összpontosítanak!

És bár a PS3 multiplatformok terén jelentősebb gyengébb minőségű képeket ad, exkluzív játékoknál olyan látványvilággal kápráztat el, amire nem számítottál! Jöhetne a kérdés: hogyan csinálják, mit tudnak, amit a multiplatformosok nem? A válasz: SPU! Az SPU a Cell processzorhoz tartozó feldolgozóegység! A PS3 GPU-ja (ami a kép előállításáért felel) kisebb, mint az Xbox-é! DE ha valaki bevonja ezeket az SPU-kat, akkor úgymond felnitrózza a GPU-k teljesítményét! És ez az a + figyelem, ezért van a PS3-ban + 5 mag! Hogy konkrét példákkal is bizonyítsam:

2009-es VGA: Az év legszebb grafikájú játéka: Uncharted 2: Among Thieves

2010-es VGA: A Legszebb grafika: God of War III

Mindkettő PS3 exkluzív játék! De nyugodtan ide lehetne írni még akár a Gran Turismo-t, a Killzone-t meg a többit - és nemcsak a grafikában a legjobbak (az előbb olvasott 2 játék közül az Uncharted év játéka is lett, a GoWIII pedig az év PS3-as játéka)! Fontos tudni, hogy ezt a minőséget (még mindig grafika) általában csak az ún. first-party stúdiók tudják elérni! Ezek azok a stúdiók, amiket a gyártó felvásárolt (amit nem vásárolt fel, azok a third-party stúdiók - ők is szoktak kérésre exkluzív címeket csinálni, pl. a Heavenly Sword vagy a Heavy Rain is ilyen)!


Warez, no warez?


Gyakorlatilag a másik örök kérdés, ami mindig feltűnik a két konzol közti vitánál! Jelenleg ott tartunk, hogy mindkét gépre van már törés és ezek valószínűleg meg is maradnak! A PS3-nál ha jól tudom szoftveres törés van! Fő előnye, hogy nem kell felnyitni a konzolt, tehát a garancia megmarad! Fő hátránya viszont a PS3-as játékok nagy mérete (1-2 játék 20 GB-nál is nagyobb), ezeket kínszenvedés leszedni és akkor még nem biztos, hogy jót szedtél le! A boxnál fel kell nyitni a gépet, ezért az MS gari el is veszik! A fő előny, hogy itt kisebbek a játékok méretei + már régebb óta van rá törés (jobban elterjedt)! Bármelyik feltörést választod, egy tuti: a multiplayer elveszik!

Nem vagyok úrigazdag, nincs sok játékom PS3-ra, de én inkább megveszem 10 000 Ft-ért a játékot és játszok vele akár éveken keresztül multiba, mint hogy feltörve sorra cserélgessem a letöltött offline játékokat! Persze ez egyéntől függő, aki inkább a singleplayerre hajt, akkor inkább törje fel! (Bár én az offline játékokat is meg szoktam venni újonnan - de csak azokat, amik nagyon tettszenek, ennyit megérdemelnek a készítők, ha már ennyit szenvedtek vele!)

Mozgásérzékelős cuccok? No, igen, szintén érdekes téma! Amit tudni lehet róuk, hogy mindkettőnek van elődje! A Kinect-nek az Eyetoy (akárki akármit mond, hogy így-úgy fejlett, ott is kamerával irányítottál játékot, itt is úgy fogod), a Move-nak pedig a Nintendo Wii kontrollere (természetesen ez is fejlettebb, de a fő cél nem változik)! Erre konkrétan annyit tudok írni ismét, hogy nézz magadba: Milyen játékos vagy, hardcore vagy casual? (A hardcore olyan, aki rendszeresen tolja a filmszerű játékokat (pl. Uncharted 2, GoWIII), a casual pont az ellentétje - Márió jellegű játékok pl.) Ha hardcore, akkor a Move-ot ajánlom: arra több hardcore cím érkezik! Ha casual, akkor pedig Kinect, mert az meg jó móka, ha pl. elhivod a haverokat, aztán pattogtok egyet! :D


Mik a főbb szempontok, ami alapján érdemes döntést hozni? Egyetlen egy darab szempont van: exkluzív játékok! Ezek csak az adott platformra vannak, ha neked a PS3 exkluzív játékai jobban tettszenek, akkor egyértelműen azt kell venni! A multiplatform címek mindkettőre kijönnek, ha annyira szereted a játékot, biztos multizol vele (kivéve ha fel van törve)... A többi szempont, mint pl. a kontroller hogy áll kézre stb. egy marhaság, ezt általában azok szokták kitalálni, akik nem tudnak értelmes érveket felhozni és csak ilyen szánalmas mondatok mögé bújnak!



Na most válassz

2011. okt. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. okt. 17. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!