Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Passziv mélyládából hogy...

Passziv mélyládából hogy lehet aktívat csinálni?

Figyelt kérdés
van egy passziv mély ládám hogy tudnál aktívat csinálni belőle? Az aktív mély ládákban lévő erősítőt azt hogy hívják? vagy mi annak a neve ? bocsi csak nem nagyon vagyok otthon a témában gondoltam hátha tudnátok segíteni :)
2011. okt. 17. 16:06
 1/2 Amp Lifier válasza:

Először is szétcsavarozod a ládádat. Keresel benne helyet a végfoknak vagy erősítőnek, mert ugye így hívják akkor is, ha be van építve:D

Igazából a passzív és az aktív között annyi a különbség, hogy az aktívban benne van az erősítő a passzívban meg nincs (külső erősítő kell hozzá)


Szóval a ládába bele kell pakolnod egy hálózati tápellátást (trafó, egyenirányítás szűrés), egy végfokot, és a segédelektronikákat ha szükséges. Ezalatt értem az DC védelem és koppanásgátló, előerősítő ha szükséges és mivel mély ládáról van szó, nyilván egy mély frekvenciás filter is kell a bemenetre. Én szoktam még rájuk egy kivezérlésjelzőt, a mély frekvenciás szűrő és az előerősítő potmétereit pedig kivezetve a doboz elejére. Ha szükséges ventilátoros hűtés a végfoknak. Bemenetre tetszőleges jack vagy RCA vagy akár XLR csatlakozó is mehet.

Nagyon tömören ennyi:D Ha nem ment tőle el a kedved, akkor sok sikert hozzá.

2011. okt. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

huh ez nehezebb mint gondoltam köszi a segítséget

:)

2011. okt. 17. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!