Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mekkora látószög jó? Fujifilm...

Mekkora látószög jó? Fujifilm Finepix S3200

Figyelt kérdés

A 26 mm-es látószög jónak számít? Pontosan a Finepix S3200 kameráról lenne szó. Volt kezemben olyan fényképező, hogy több méterre kellett hátrább mennem, hogy lekapjak vele valakit, meg olyan is, hogy már a képébe toltam a kamerát, és csak akkor volt csak a feje benne.

Nem vagyok fényképész, de hülyeségnek tartom, hogy a látószöget mm-ben adják meg, amikor az a gyújtótávolság, a látóSZÖGET SZÖGben kellene megadni :)

Tehát:

A 26 mm-es látószög jónak számít? (kb 80 fok?)

Végül:

[link]


2011. okt. 19. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
A látószög és a gyújtótávolság szinkronban van.Fordított az arányosság.Szöget egy optikán nem tudhatsz állítani míg a gyújtótávolság állítását lehet az optikán gyűrűvel állítani.Azért van a kereső a gépen hogy a témát bele tudod helyezni a megfelelő látószögbe.
2011. okt. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, köszi :)

Mellesleg, a 26 mm-es látószög jó vagy nem jó?

2011. okt. 19. 15:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Hülye a kérdésed.

Minden fotóshelyzet más felállást kiván, a fotós megkeresi a megfelelő helyzetét és a megfelelő képkivágást, látószöget, nevezd ahogy akarod.

Mármint értelmes esetben, de leginkább pistike ki-be tekergeti a zoomot és kattogtat...

A 26 mm jó? Franc se tudja, ha erre van éppen szükséged, akkor pont jó.

2011. okt. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gergoap ***** válasza:
A legtöbb esetben a 28mm is elég, nekem is ez van. Előtte 38mm-ről induló gépem volt. Most azt vettem észre, hogy mindent zoom-olnom kell a 38mm után. :-)
2011. nov. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Minden látószög jó!!!!! Az a kérdés, hogy mire akarod használni! Javaslom,hogy keress egy olyan szakirodalmat, amelyikből megismered az objektívek tulajdonságait!

"a képébe toltam a kamerát, és csak akkor volt csak a feje benne" azért ezt a képet megnézném, hogy mennyire sikerült eltorzítani. 26-mm-rel ne akarj portrét készíteni! Az 50mm az,ami nagyjából az emberi szemnek megfelelöen torzításmentes. Lehet, hogy szerinted hülyeség, de a hozzáértő tudja a gyújtótávolság és a látószög közti összefüggést. Egyébként nem véletlenűl találták ki a zoom optikákat! Hogy valamit segíteni tudjak,hadd mondjam el,hogy a gyújtótávolság mit jelent, és egy adott ojektívnek miért nem a látószögét,és miért a gyújtótávolságát adnak meg. Ez még filmes időszakból van, és a filmkocka átlója a mérés alapja. Nem midegy, hogy 35mm-es, vagy éppen 6x6 cm-es filmmérethez használjuk az adott gyjtótávolságot.Egy 50mm-es gyujtótávolság a 35 mm-es filmhez normál látószögünek, viszont ugyanez a gyújtótávolság a 6x6 cm-es méretnél már igencsak nagylátószögünek felel meg. Ezért adják meg az objektív gyújtótávolságát és nem, a látószögét. A gyújtótávolság konstans, míg a látószög film mérettől függő. A film méretet említettem, de a digitális technikában is ez a mérvadó. Remélem, hogy tudtam segíten!

2013. máj. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!