Ha a full hd lcd tv-n van HDMI, Komponens, PC bemenet, PC hang bemenet, Scart, RS-232C bemenet akkor milyen paraméterű blu-ray lejátszót/házimozit keressek?

Figyelt kérdés
2011. okt. 22. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Arra gondolsz, hogyan tudnád összekötni a tévédet egy bluray-lejátszóval, vagy BR-es házimozival? Leginkább HDMI-vel, az adja ugyanis a legjobb kép- és hangminőséget, meg hát ez is a HDTV-k (egyik) szabványos csatlakozási módja.
2011. okt. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és az a képet es a hangot is viszi?
2011. okt. 22. 15:52
 3/9 anonim ***** válasza:

Természetesen, sőt, ami azt illeti, bluray-hez, ill. általában HD-minőségű házimozizáshoz kifejezetten a HDMI-csatlakozás a legalkalmasabb és legjobb, ez ugyanis átviszi a tömörítetlen hangot is, pl. dolby truehd, dts-hd ma, stb.

Mindössze egyetlen kábelen megy minden jel oda-vissza, de azért lehetőség szerint ne valami 1000 ft-os ócskaságot használj, hanem aranyozott csatlakozósat, valami jó márkát, és nem árt tudni sem, hogy a házimozid milyen HDMI-szabványú, pl. 1.2, 1.3, stb, mert akkor úgy vedd a kábelt is. Az 1.3 amúgy szerintem a legelterjedtebb manapság, de azért nézzed meg, hátha neked másmilyen a cuccod.

2011. okt. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget. még annyi kérdésem lenne hogyha vennék hozzá egy 5.1-es hangfalszettet akkor azt mihez és hogyan kéne csatlakoztatnom. illetve jobb-e ha blu-rayes házimoziszettet veszek?
2011. okt. 23. 10:08
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha külön veszel hangfalakat, ahhoz kelleni fog egy erősítő is, de mivel bluray-nézés/hallgatás a bevallott célod, olyan erősítőre lesz szükséged, ami képes dekódolni a tömörítetlen hangformátumokat: Dolby TrueHD, DTS-HD MA, stb. A mai erőlködők zöme azonban már ilyen, szóval ezzel nem lenne különösebb gondod.


Ja, itt hívom fel a figyelmed, hogy a bluray-fomrátum nem csak az 5.1-es, hanem 7.1-es csatornákat is támogatja (Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, DTS-HD Master Audio, DTS-HD High Resolution Audio), szóval ha külön hangfalakat veszel, akkor gondolj erre is.


Igen, lehet venni komplett házimozirendszert is, ennek az a nagy előnye, hogy minden egyben megvan benne, ami a mozizáshoz kell: lejátszó, erősítő, hangfalak, csak be kell tenni a lemezt, és elindítani a lejátszást.

Hátránya viszont ennek, hogy csak egyben lehet cserélni a komponenseket, ha arra kerülne a sor, magyarán nem tudod csak a lejátszót, vagy csak az erősítőt lecserélni, hanem az egész gépet kell. A kép- és hangminősége sem feltétlenül éri el egy csak lejátszóét, vagy egy csak erősítőét, de ebben nem vagyok biztos, mert nincs összehasonlítási alapom, csak egybeépített DVD-s házimozirendszerrel, ill. külön részegységekkel, másrészt a laikus szem és fül nem is feltétlenül veszi észre a különbséget.

2011. okt. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
és melyik megoldással lehetne olcsóbban kijönni úgy hogy a minőség is meglegyen? mert például láttam már olyan blu-ray lejátszót ami 20ezerbe került (tudom az olyan is) de jó véleménnyel voltak róla. nem csak lemezről néznék filmeket hanem külső winchesterről is.
2011. okt. 23. 10:36
 7/9 anonim ***** válasza:

Ilyesmin nem célszerű spórolni, persze nyilván nem a prémiumkategóriában gondolkozol, viszont ma már igen barátságosak az árak, szemben a néhány évvel ezelőttiekkel.

Nekem pl. egy LG BD370-em van, ami anno 65e-be került, viszont ez volt az első gép, ami támogatta az mkv-formátumot is. Ma egy ilyet kb. 40e-ért is megvehetsz.

Ehhez képest az árak 24 és 100e Ft között vannak, és mindegyik márkás cucc (LG, Samsung, Sony, stb), és persze a minőség is megfelelő. (A drágább gépek 3d-sek, de az szerintem egyrészt fölösleges funkció, mert alig akad olyan film, ami jó is, és megérné 3d-ben nézni, másrészt drágább a hozzá való tévé.)

Egy jó erősítő is olcsóbb már, mint egykor. Az enyém Yamaha, és olyan 100e körül volt, ezzel szemben pl. egy Sony-t már 70e-től lehet kapni, de van 160-ért is, ez persze márkától és tudástól is függ.

Aztán erre jönnek még a hangfalak, amik szintén olcsóbbak ma már, de lehet pl. erősítőt és hangfalszettet együtt is venni, egy Onkyo HT-S6405 pl. 160e-be kerül, bár ez "csak" 5.1-es.

Na most mindehhez képest tudsz venni komplett rendszert is, amiben már minden benne van, tényleg csak beteszed a lemezt, aztán hátradőlsz a fotelben, és mozizol.

A szórás itt is széles sugarú, egy Samsung HT-D4200/EN házimozi 55e, míg egy Samsung HT-D6750W/EN 3D-s cucc 170e Ft. Szerintem ezek barátságos és megfizethető árak. Annyi a dolgod, hogy végiggondolod, hogy mire van szükséged és ahhoz képest mennyi pénzed van, és ehhez képest választasz gépet.


A külső vinyós megoldást nem tudom, mik támogatják, de a pendrive-os lejátszás általában alapfunkció már, így lehet, hogy a vinyós is, de azt az adott típusnál kell megnézni, megkérdezni. Lehet, hogy ami alapból nem eszi meg a vinyót, az egy fw-frissítés után már igen.

Sokáig én is pendrive-ot használtam bizonyos dolgokhoz, de aztán vettem egy multimédialejátszót, és azóta csak azt használom minden nem bluray-formátumú dologhoz. A legolcsóbb ilyen kis cucc, ami jó is, meg sokat tud, olyan 15e körül van, szóval ha elbírja a pénztárcád, akkor egy középkategóriás bluray-rendszer mellett vehetsz még egy ilyen kis multimédia-játékost is, így gyakorlatilag nem lesz olyan népszerű és gyakori audió- és videóformátum, amit ne tudnál otthon megnézni és meghallgatni :)

2011. okt. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a segítséged! akkor szerintem egy teljes házimozirendszert veszek majd, valamit a középkategóriából :)
2011. okt. 23. 15:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Szívesen :)

Nem tudom, mennyi élményed van eddig a bluray-es házimozizásról, de ha még nincs, akkor egy új dimenzió fog kinyílni előtted :)

Hajrá ^^

2011. okt. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!