Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Régi Sony dobozos tv-m elromlo...

Régi Sony dobozos tv-m elromlott, hogyan javíthatom meg?

Figyelt kérdés

Egyik nap, egy film közepén elsötétült a képernyő és elkezdett kattogó hangot kiadni a tv. Próbáltam ki-be kapcsolni , áramtalanítani, ugyanúgy kattog és se-kép se-hang.

Mivel nem nagyon tudom mi okozhatja ezt nem akarom szétszedni csak ha biztos infót kapok.

Értelmes válaszokat pls :D


2011. okt. 27. 00:40
 1/4 The Mastermind válasza:
Szét ne szedd! A TV-re kivételesen nem véletlenül írják rá, hogy kinyitni életveszélyes, meghalsz, beléd csap a villám, satöbbi... Ezekben a katódsugárcsöves kütyükben tényleg előfordulhat nagyfeszültség, az olyasmit meg házilag javítani nem ajánlatos... De ha szét is szednéd, nem találsz benne semmi olyasmit, amit saját kezűleg meg tudnál javítani.
2011. okt. 27. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Értelmes válaszokat pls :D"


Se típus, se semmi, hogy vársz értelmes választ?


Egyébként a szervízben tudni fogják mit csináljanak vele.

2011. okt. 27. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amatőrként javítok otthon tévéket, többek között ilyen régi katódsugárcsöveseket is. Az elektronikával már jóval régebb óta foglalkozom komolyabb szinten, de előtte szét se szedtem ilyen készüléket.


Három év tapasztalat és egy talicskányi műszer után most már bele merek nyúlni bármibe (ami nem garancia arra, hogy meg is tudom javítani), de van a környéken pár szénné égett darab.


A fentiek fényében ajánlanám neked, hogy rá se nézz a hátlapra, mert a legtöbb és legdurvább hiba amiatt van, mert jó szándékú tulajdonosok megpróbálják megjavítani a készüléket a "biztos csak egy biztosíték ment ki" elvet követve. Én már láttam csokipapirral kitömött biztosíték aljzatot aminek köszönhetően a készülék fele szétégett és az amúgy 500 forintos hibából 20ezer forintos lett.


Vidd el egy ügyes mesterhez és mond meg, hogy max. mennyit költesz rá. Manapság fel vannak készülve erre a szerelők, ha azt mondod hogy max. 10ezer, akkor belenéznek és ha biztosan látszik, hogy több már vissza is adják, tehát sokat nem bukhatsz.


A konkrét hibádról: a tápegység túláramot érzékel és tilt. A kattogó hang amiatt van, mert próbál elindulni, de nem sikerül neki a túlterhelés miatt. Zárlat van valahol. Ez akár lehet egy 100 forintos elkó, de egy 20ezer forintos sorkimenő is.

2011. okt. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget

ezt már csak egy szakértő fogja akkor ezek szerint szétszedni :D

2011. okt. 27. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!