Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogy tudok rá kötni 2db 6...

Hogy tudok rá kötni 2db 6 ohm-os hangfalat egy 8-16 ohm-ig terhelhető erősítőre?

Figyelt kérdés
hallottam olyant hogy kössek rá 2-2ohm os ellenállást a hangfalakra de mástól meg azt hallottam hogy ez nem így van akkor hogy lehet ezt meg oldani ?
2011. okt. 30. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Tehetsz rá ellenállást, semmi baja sem lesz.
2011. okt. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és hol tudok venni 2ohm os ellenállást ? és az ellenállást hogy kössem rá ? vagy hova el tudnátok magyarázni mert nem igazán vagyok otthon a témában előre is köszi szépen :)
2011. okt. 31. 07:43
 3/5 A kérdező kommentje:

ez meg felelne nekem ?

[link]


és ha ez jó akkor hogy kössem rá ?

2011. okt. 31. 07:47
 4/5 anonim ***** válasza:

A kérdés az lenne, hogy mennyire akarod kihajtani a hangfalakat. Ha ugyanis nem cél az, hogy csutkára kitekerd, akkor jelen állapotában simán rá tudod őket kötni, az erősítő megbirkózik velük.


Ha fontos az, hogy ki tudj szedni mindent teljesítményt a rendszerből amit csak lehetséges, akkor sorbaköthetsz vele egy ellenállást, hogy kíméld az erősítőt. Az ellenállásnak legalább 2 ohmnak kell lennie, ha több az nem baj, csak a hatásfokot fogj csökkenteni. Az ellenállás ugyanis a rá jutó teljesítményt elfűti és ez arányaiban megegyezik a hangfal és az ellenállás arányaival. Tehát 6 ohmos hanfal és 2 ohmos ellenállás esetén 80w-on a hangfalra 60W, az ellenállásra 20W jut, pongyolán fogalmazva.


Pont emiatt az ellenállásnak megfelelő teljesítményünek kell lennie, különben túlmelegszik és elfüstöl.


Az általad linkelt ellenállás max. 10W-al terhelhető, tehát ezt akkor használhatod, ha az erősítőd maximális teljesítménye 30W.


Nagyobb teljesítményű ellenállásokat több darabból szokás összeállítani, pl. kapcsolhatsz sorosan 10 darab 0.2ohmos 10W-os ellenállást, ekkor lesz egy 2 ohmos 100W-ot elviselni képes ellenállásod.


A Conrad helyett ajánlom a lomex.hu vagy a hqvideo.hu oldalt ahol sokkal olcsóbban kapsz ilyen termékeket. Ha nem vagy budapesti, akkor postán is rendelhetsz mindkét cégtől.


Az ellenállást sorosan kell bekötni a hangfallal.

2011. okt. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2011. nov. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!