Szatócska kérdése:

Van sok VHS kazettám amit szeretnék laptopra átvenni. Hogy tudnám megoldani? A videó-lejátszó Daewoo euroscart csatlakozóval. A laptop emachines (Windows7). Gondolom valamilyen kábelre lenne szükségem, vagy még másra is. Köszönöm ha válaszoltok!

Figyelt kérdés
2011. nov. 1. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Kell hozzá egy digitalizáló kártya vagy tévékártya, anélkül nem megy.
2011. nov. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A laptopnak lennie kéne egy video bemenetének, hogy a VHS analóg jelből digitálisat tudjon csinálni. Ha ezt tudja a videokártya, akkor csak egy egyszerű program kell. Ha nem tudja, kell szerezni egy tuner kártyát, már USB-s kivitelben is van. Bedugni a laptopba, feltenni a programját, összekötni a VHS-sel és mehet.
2011. nov. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyik lehetőség.. (ha más nincs, pontosan azt a laptopot nem ismerem, de valószínűleg nincs rá direkt lehetőség)..

Én vettem egy analog (valószínűleg a digitális is tudja) PCMCIA TV tunert, bedugtam, installáltam és az S-VIDEO bemeneten keresztül "beküldtem" egy műholdvevő SCART jelét (TV vevőnek nem is használom, egyébként működik).

Így nézem, ha akarom felveszem...

2011. nov. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Három lehetőséged van:

- veszel külső TV-tunert, rákötöd a a videót és bemásolod a kazettákat

- veszel digitalizáló kártyát és azzal másolod be

- cél hardvert veszel:

[link]



A tuner kártya jóval olcsóbb, de ennek megfelelően a felvétel minősége is rosszabb lesz (pl. kép-hang elcsúszás), míg egy jó digitalizáló kártya jóval drágább, de sokkal jobb minőséget kapsz (mivel a dekódolás hardveresen és nem szoftveresen történik). Én otthoni, amatőr használatra sem használnám a tunert.


A Sony digitalizáló előnye, hogy közvetlenül a DVD-re ír, így Neked nem kell foglalkozni az utómunkával, míg a tuner/digitalizáló kártya esetében jó pár órát számolhatsz erre. (Ugyanakkor értelemszerűen a Sony-n nem tudsz egyedi menürendszer készíteni.) Át kell gondolnod, hogy mi a fontos.


(Én személy szerint a Sony-t venném meg, sok kazetta esetén az a legpraktikusabb és nekem úgysem lenne időm minden egyes kazettát megvágni és szerkeszteni.)

2011. nov. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mivel nem adtál meg pontos típust, így nem tudjuk a laptopod felszereltségét.


Általában megfelel egy ilyen ha nincs a gépen semmilyen video bemenet:


[link]

2011. nov. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 13. 07:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!