Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mennyi különbség van egy...

Mennyi különbség van egy Canon SX 130 és egy iPhone4 fényképezésénél?

Figyelt kérdés

Elég sz@rul fogalmaztam meg, tehát mennyivel csinál rosszabb képet az iphone 4? Zoom azt tudom, hogy a Canonba jobb, iphonebe nincs is normálisan. Csak most van egy ipod touchom, egy telefonom (ami nem nagyon jó, magától felhív embereket miközbena zsebemben van stb..) és vennék egy fényképezőgépet. Azon gondolokoztam, hogy mi lenne ha eladnám ezeket, és vennék egy iPhone 4-et, most 1-2hónaposan 80ezerért. ÉS akkor ott lenne egyben minden.

De olvasgattam, hogy nem valami jó az iphone fényképezője, azért csak egy telefon..


2011. nov. 6. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Telefonhoz képest meglepően jó képeket készít, már belépő kompakt szint. A zoom hiányét már modtad, valamit gond még, hogy a kis érzékelő és gyújtótáv miatt nincs mélységélesség játék (ami a kompaktokban is korlátozott, de Av módban, 100 mm felett már elő lehet hozni). Valamint kevés fényben nagyon zajosodik. Cserébe mindig nálad van.


Egy manuális állítási lehetőségekkel bíró mai bridge fényképezővel nem ér fel.

2011. nov. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon is jó a kérdésed. Nyugodtan elvonatkoztathatunk a márkáktól, beszélhetünk a mobiltelefon és fényképezőgép kapcsolatáról. Az, hogy a mobil telefon tud fényképezni az szerintem egy tök jó dolog. A mobilodon van egy ketyere , látsz valami érdekeset vagy szépet ( vagy mindkettőt egyszerre) fotózol és megosztod a barátaiddal. Ez tök jó, nem?

Lehet jó fotót mobiltelefonna is készíteni, de egy mobil telefonnak mindig is meglesznek a hátrányai egy fényképező géppel szemben ( csak úgy , hogy EOS MARK-kal se lehet telefonálni :D ). Lehet beszélni akárhány gigapixeles érzékenységű cuccokról, de sajnos a tudomány mai állása szerinte az optikát még nem lehet becsapni. Úgy értem a mobiltelefonok méretéből, felépítéséből adódóan nem lehetséges egy fényképezőgép adottságait túlszárnyalni egy mobillal. Neked személy szerint azt kell eldöntened, hogy mennyire érdekel a fotózás. Ha nem fotózol gyakran és megelégedsz a telefon korlátaival ( általában fix fókusz, többnyire csak digitális zoom és egyéb ( hátrányos) optikai jellemzők ) akkor tényleg jobb választás számodra egy telefon. Ha viszont a záridő, blende méret, ISO érzékenység, IS, fehéregyensúly és társai ismerősen hangzanak füleidnek akkor csalódni fogsz egy mobil képességeiben!

2011. nov. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, csak úgy mellesleg még hozzáteszem, hogy a nevelőapám nyár végén tartott kiállítást az iPhone-nal készített képeiből. (Ő egyébként profi fotós). Talán 40*40-ben voltak előhívva és jól néztek ki. A képek többsége olyan spontán darab volt, amit máshogy el sem lehetett volna készíteni, csak ha mindenhova cipeled a gépedet (és még egy piros lámpánál is elő tudod kapni vezetés közben).

Ennek ellenére dolgozni a az 1D mkIII-at viszi.


Szerintem a mobilos képek egy új kategóriát fognak jelenteni.

2011. nov. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A 2. vagyok :D


Teljesen egyetértek az elsővel, erre írtam, hogy:


"Lehet jó fotót mobiltelefonna is készíteni, de egy mobil telefonnak mindig is meglesznek a hátrányai egy fényképező géppel szemben"

2011. nov. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"nevelőapám nyár végén tartott kiállítást"

Fenn van valahol a neten?

2011. nov. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szerintem a fényképező lesz, jó lesz ez a kis Canon, megtanulom az alapokat. Aztán majd eldől mi lesz később. :D

Még a Fuji S1950-ről gondolkodtam, valaki azt mondja jobb, valaki nem.. De az döntött, hogy a Canon jóval kisebb, meg nagyobb márka is.

2011. nov. 6. 21:39
 7/8 A kérdező kommentje:
Bocs, Fuji S2950
2011. nov. 7. 06:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt találtam:

nyugat.hu/tartalom/cikk/lajkold_a_vilagot_retrot_mobillal_nagy_akos


full felbontásban nincs fent, pedig úgy sokkal jobb lenne.

2011. nov. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!