Mire kell figyelni LCD Tv vásárlásánál? Most néztem, hogy már 70e körül is vannak Samsung 81 cm-es készülékek. Reális, hogy ennyire "olcsó"?

Figyelt kérdés
2011. nov. 8. 19:29
 1/9 anonim ***** válasza:
A műszaki cikkek ára már csak lejjebb fog menni.
2011. nov. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Reális, csak itt az olcsóság a minőség rovására megy.

Általában kínai vacak display van bennük! Én is láttam az említett tévét és iszonyat rossz fakó képe van.

Az USB-t a hátlapra tették, tehát aki falra szereli, érdekesen fog egy pendrive-ot beletolni, de nem falon is kényelmetlen. Tervezési hiba. Én újat vettem 1 év garival, gyárilag Samu display-jel 64900-ért. Mpeg4 tuneres, 2 USB az oldalán és minden filmformátumot lejátszik. Igaz nem Samsung, de én nem ragaszkodom a felirathoz, inkább a jó minőséghez. Ha érdekel írj és elküldöm hol vettem.

2011. nov. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mert a Samsung-ba biztos egy kínai vacak display van.
2011. nov. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az olcsó alsókategóriásokban bizony azok.
2011. nov. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Samsung nagyon jó tv-ket gyárt főleg,hogy 3 év garit vállalnak rá.Azért ilyen olcsó,mert jönnek az új modellek és kifutó termékek az olcsóbbak.Az újabbak már nagyobb kontrasztosak,samrt tv-k,3D stb.
2011. nov. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Oké, azt már tudom, hogy a Samsung szar... De azt még mindig nem tudom, hogy akkor mire figyeljek, ha szeretnék venni egy LCD-t. Eddig még sosem volt ilyenem, csak hagyományos, és kb közelről is csak boltban láttam...
2011. nov. 10. 13:14
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindenki azért vesz tv-t,mert szép képe van persze első szempont szerintem a márka.Nekem LG-m van és ők is elég jók tv terén.Samsung is jó pedig.Sony is megbizható márka.Ha veszel e 3 közül válassz.Azt te tudod mennyit akarsz rászánni meg,hogy mekkora képátlót szeretnél.Boltba menj el nézd meg milyen képe van a tv-knek aztán csak igazán ott tudsz dönteni.Kontraszt arányt szokták leginkább nézni szerintem aki tüzetesen veszi.Az LG-met is igy vettem igaz 110-ért akartam max. de 150 lett belőle.Az én kontraszt arányom pl.3.000.000:1-hez.Full HD led!
2011. nov. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi, ez már egy jó kiindulási pont:)
2011. nov. 10. 20:57
 9/9 anonim ***** válasza:

Az egy tág fogalom, hogy mi a drága és mi olcsó.

Az olcsó, ami a megszokott árhoz képest kevesebbe kerül és hasonló dolgot tud hasonló méretben?


Vagy az olcsó, ami az előállítási költségen felül csak háromszor annyiba kerül?


Az olcsó vagy drága relatív dolog.

ha tudnád, hogy mibe kerül az az össze állítást végző cégnek, amit vásárolsz, akkor a most olcsónak nevezett dolgot is nagyon drágának mondanád!


(Mellesleg azt tényleg nem tudom pontosan, hogy kétszeres vagy háromszorosa-e az anyag árának a végső eladási ár, de ha bele gondolunk, hogy nem csak a munkásokat kell kifizetni belőle akik össze pakolják, hanem a tulajnak is kell keresni rajta azért rendesen és a nagykereskedelemben is tesznek még rá hasznot. A kiskerben is jön még rá valami, amiből az üzletet tartják fenn. Végül mindenkit Te fogsz megfizetni a vétel árában. Azt is aki az alkatrészeket a semmiből előállította, /még ha futószalagon ontja az automata gépsor a milliomodikat már, akkor is/ meg kell fizetni azt is aki bevitte a raktárba meg aki kihozza a lakásodig a kész működőképes berendezést.)


Legolcsóbban akkor lehet vásárolni ha egy kereskedő a gyártótól hozza közvetlenül és csak a tisztességes hasznát teszi rá.


Ugyanazt megveheted jóval többért, ha három nagykeren megy keresztül.


Egyébként meg ugyanazt a készüléket meg tudod venni két évvel később már jóval olcsóbban úgy, hogy sem a kereskedő sem a gyártó nem fog veszíteni rajta.


Nos, akkor mennyi lehet a haszon egy frissen kiadott készüléken? Bizony nagyon sok!


Tavasszal kiváncsiságból felírtam az árát egy nagyon drága lcd tvnek.

/Samsung UE55 F7000/

699.000,-Ft volt. Most 497.000,-be kerülne.


Mennyivel volt több a haszon rajta még tavasszal?

és hidd el, most is van rajta bőséggel, pedig már kétszázzal olcsóbb. Veszteséggel nem árulnák.


[link]


Ez a kereskedelem. Mindennek annyi az ára amiért még elviszik de lehetnek kivételek.


Persze tényleg van ami tényleg a minőségbeli különbség miatt olcsóbb.


Érdemes körülnézni a neten, hogy adott készülék típus hol mennyibe kerül és a kedvezőbb árút megvenni.


Sok ilyen ár össze hasonlító táblázatot lehet találni a keresőben, csak írd be a készülék típust.

2013. szept. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!