Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen fényképező való nekem?

Milyen fényképező való nekem?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok fiú,még teljesen kezdő,van egy kis benQ dc2020-as gépem.

Szeretnék karácsonykor kérni egy jobbat,egy profibbat.

mondjuk én ő rá gondoltam: [link]

ő túl erős nekem 2.fényképezőnek?

mondjuk én kutyakiállításokon és otthon,kirándulásokon szeretnék vele fotózni,biztos,hogy kitudnám használni,van egy rokonom akinek van egy komolyabb gépe és nagyon szeret fényképezni,ő biztos segítene megmutatni a dolgokat.

csak azt nem tudom,mi az hogy nagy látószög?

fullhd videó az nagyon jó,ha készít,mert videóznék is vele,optikai zoom is jó,megapixel is.

94.000 Ft-ért szerintetek az a gép?

mit jelent az,hogy nagy látószög?

Köszönöm a segítséget.


2011. nov. 14. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Helló!


Miért lenne erős? Erős paprika íze van? Nyalogatni akarod, vagymifene? :D


Komolyabban picit: nyugodtan megveheted, a fényképezés legtöbbször pénztárca kérdése. Ezzel a géppel biztos tudsz majd a jó képeket készíteni.


A kisfilmes formátumnál nagylátószögûnek a 40 milliméternél rövidebb gyújtótávolságú objektíveket nevezzük. Az ábra a gyújtótávolságok és látószögek összefüggését mutatja. A nagylátószögû objektíveket általában ott használjuk, ahol viszonylag közelrõl, vagy nagy méretû motívumot kell lefényképezni. Jellegzetes felhasználási területek: tájfotó, épületfotó, belsõ tér, riportfotó szûk helyen.


Innen kölcsönözve:


[link]

2011. nov. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

értem,állatok,ünnepek fényképeit is jó vele fényképezni?

erős :D nagy hülyeséget mondtam(mostanában sok motort néztem,biztos ezért ) :D

2011. nov. 14. 21:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Oké, oké értem én is csak poénból írtam :D


A lényeg: mint írtam, nyugodtan megveheted az általad leírt dolgokra a gép alkalmas. ( Nyilván az ojbektív és a gép határain belül ). Nem hiszem, hogy atomfizikusnak kell lennie bárkinek is a fényképezőgépekhez. Én egy átlagos képességű ember vagyok és gond nélkül tudok fotózni ( EOSom van ). Nem hiszem, hogy te butább lennél nálam, neked sem fog gondot okozni!

2011. nov. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindenek előtt a linkelt Fuji szerintem remekül meg fog felelni a célnak, de:


Ha már ennyit szánsz rá, akkor lehet, hogy érdemes még egy kicsit hozzátenni és tükrös gépet venni kitobival. Ez jobb minőségű képeket fog készíteni, de sokkal korlátoltabb lesz a használhatósága (nem lesz jó makród, nem tudsz távoli dolgokat fotózni, nehéz cipelni). Nem biztos, hogy te együtt szeretnél élni ezekkel a hátrányokkal, viszont ha maradsz a kompaktoknál, már egy 60 ezres gép is bőven elég lehet. Persze ha a szülők kifizetik, akkor hajrá. Ez tényleg jobb, mint egy S3200.


Viszont biztos ami biztos, kösd a szülők lelkére, hogy ha drága nekik a cucc és egy olcsóbbat vennének neked, akkor előtte egyeztessenek. Nehogy kapj egy Nikon L120-at marha drágán, amit egy hónap alatt kinősz, mert nincsenek rajta manuális beállítások. Csak olyan gépet érdemes választani, amin lehet állítani a rekeszt és a záridőt, különben nem lesz igazi előrelépés a jelenlegihez képest.

2011. nov. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi,mi az a rekesz és zárt idő? :D
2011. nov. 16. 06:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!