Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A laptopot le kell néha meríteni?

A laptopot le kell néha meríteni?

Figyelt kérdés

Szóval, jót tesz neki, ha néha teljesen lemerül, amióta megvan mindig mielőtt lemerült volna, felraktam töltőre.

És a másik kérdésem az lenne, hogyha sokat van bedugva töltőre az "rosszat" tesz neki, vagy ha feltöltődik húzzam ki, majd vissza?

Köszi


2011. nov. 14. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:

ha folyamaotsan be van dugva az az áramszámládnak nem tesz jót.

lemerülni nem kell már ezeknek az aksiknak, de kikapcsolni maga a gépet kikell igazából naponta 1x jót tesz neki, frissül és gyorsabb is lesz.


szóval igen húzd ki és csukd le ha nem használod mert így rengeteg energiát spórolsz, és hiába tudod kifizetni a természetnek akkor sem tesz jót ennyi energia fogyasztása.

2011. nov. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én ki szoktam venni az akksit, és simán hálózatról használom. Ha kell, bármikor vissza tudod rakni az akksit.
2011. nov. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Közkeletű mítosz ez, nem kell lemeríteni sosem. A Li-ion és Li-polimer kémiájú akkumulátorok azt szeretik ha minél ritkábban és minél kevésbé merítik le őket. Az én T60-asomban 5 éves az akkumulátor, 183 a ciklusszámlálója, de tökig lemerítve alig pár tucatszor volt. A kezdeti 56Wh-ból 41Wh még megvan, azaz 73%-os az akksi.


Tartsd állandóan töltőn, ha megteheted akkor minél kevésbé merítsd le és minél gyorsabban rakd töltőre, meghálálja.


Ezen a görbén ez remekül látszik, a vízszintes tengelyen az átlagos lemerítést láthatod százalékban a függőlegesen a várható ciklusszámot. Ha mindig csak 10%-ot használnál el belőle akkor 7000 ciklust bírna, 100%-ig lemerítve ez már csak 500 ciklus:


[link]

2011. nov. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"A laptopot le kell néha meríteni?"

Nem.


"Szóval, jót tesz neki, ha néha teljesen lemerül"

Kifejezetten rosszat tesz neki.


"amióta megvan mindig mielőtt lemerült volna, felraktam töltőre."

Jól tetted.


"És a másik kérdésem az lenne, hogyha sokat van bedugva töltőre az "rosszat" tesz neki,"

Nem, szereti ha minél jobban fel van töltve.


" vagy ha feltöltődik húzzam ki, majd vissza?"

Azért nem muszáj kihúzni ha pl használod és közben feltöltődött, semmivel sem fogyaszt kevesebbet mint ahogyan azt előzőleg ajánlották. Tehát se a környezetednek, sem az akkudnak nem lesz jobb.

A töltő addig tölti az akkut amíg azt kell, egy másodperccel se tovább. Tehát ha nem húzod ki 100% elérésekor nem lesz senkinek, semminek baja.


Az megint más kategória amit ajánlottak hogy kapcsold ki naponta, de az az oprendszerre vonatkozik és nem muszáj naponta kikapcsolni.

Az enyém kb havonta 3-4 alkalommal van kikapcsolva, többnyire akkuról megy két éve.

Az akkukapacitása így is közel 90%-os.

2011. nov. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!