Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan lehet megállapítani,...

MariskaHargitai kérdése:

Hogyan lehet megállapítani, hogy a hangszóró kivezetések közül melyik a pozitív, melyik a negatív?

Figyelt kérdés
Leszakadt mind a 3 kábel a csatlakozóról, van lila, szürke, fekete. Gondolom 1 negatív van, mert az össze van kötve az aljzaton. RCA kivezetésű hifiről van szó és az RCA aljzatról szakadtak le... Előre is köszi a válaszokat!
2011. nov. 22. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Van fotód?
2011. nov. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyilván a fekete lesz a "negatív". Viszont azt nem értem, hogy mi a kavarás alapja itt a hangszóróval. RCA-n kisszintű hangjelet szoktunk vinni, nem pedig teljesítményt a hangszórókhoz.
2011. nov. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Fotóm nincs, de már összeraktam úgy, hogy a feketét kötöttem negatívnak, a szürke- lilát meg pozitívnak. Működik...:)))

Lehet, hogy nem RCA csak hasonlít rá...Ez volt rajta gyárilag.

Köszi a segítséget!

2011. nov. 27. 10:21
 4/5 anonim ***** válasza:

"Viszont azt nem értem, hogy mi a kavarás alapja itt a hangszóróval"


Te vagy az aki kavar.

"RCA-n kisszintű hangjelet szoktunk vinni, nem pedig teljesítményt a hangszórókhoz."

A kérdés nem a szokásaidról szólt.

[link]

2011. nov. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt csak a fázis helyesség miatt kell (+ -) pólust megkülönböztetni. Különben a sztereó nem a térben minden ponton fog megszólalni, ahogy felvették, hanem csak két oldalról.


Egyébként úgy szokták meghatározni a hangszórók azonos polaritását, hogy egy pillanatra 3-4 Voltos elemet érintesz a kivezetéséhez. AMIKOR A MEMBRÁN KIFELÉ LENDÜL AZT KELL BEJELÖLNI. Bocs, hogy vétlenül nagy betűre váltottam de már hadd ne írjam mégegyszer. :)

2013. ápr. 5. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!