Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Floyd rose tremoló beállításáb...

Jakcsi kérdése:

Floyd rose tremoló beállításában tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Na most az történt, hogy van egy LTD M100fm (esp licences tremolóval) típusú gitárom és eddig nem is volt baj vele, de a minap amikor lehangoltam 1 hanggal a gitárt, baromi hülye szögben állt a húrláb.Na ekkor gondoltam, hogy megcsavargatom a gitár hátulján a rugószabályzókat és akkor jobb lesz.Hát nem lett.

Az történt, hogy be volt már hangolva a gitár, satuk rajta voltak és úgy csavargattam ott hátul de ettől baromira elhangolódott az összes húr, ezért leszedtem a satukat, újrahangoltam majd észrevettem, hogy így leszedett satuval megint tök máshogy áll a húrláb ezért visszacsavargattam, hogy rendesen álljon, majd újra feltettem a satukat és megint hülyén állt.Közben rájöttem a hülyeségemre, hogy leszedett satukkal kell beállítani úgy, hogy feltett satukkal jó álljon...

Ezzel így nem is lenne gond de mióta ezt műveltem szerencsétlen hangszeremmel, nem tudom a tremolókart normálisan beletenni, valamért nem szorul rá és lötyög mint az állat pedig eddig tökéletesen működött.

Mi lehet a baja?

(bocsi a kisregényért csak kicsit feldúlt vagyok most emiatt.)

Köszönöm a segítséget előre is.


2011. nov. 24. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:

A tremolókar lötyögése elvileg semmilyen kapcsolatban nem áll a húrláb beállításával.

Valami más okozta a problémát.

2011. nov. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azért lötyög a kar mert nem megy bele rendesen a lyukba ahova való és nem értem, hogy mért nem.
2011. nov. 24. 17:44
 3/3 BERTALAN11 válasza:
nekem is lötyög de engem nem zavar mert csak túl tekertem véletlenül és semmi baja csak ha hallom hogy nyikorog akkor bejjebb tekerem a tremolót de ez nem válasz a kérdésedre csak mondtam
2011. dec. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!